Bugun...
Bizi izleyin:Yağmur suyu şebeke hattında genişlik 2 katına çıkartılıyor...

Tarih: 09-10-2019 14:47:36 Güncelleme: 09-10-2019 14:51:36 + -


Rize Belediyesi tarafından Tophane mahallesinin yağmur suyu kanalı hattında başlatılan yenileme çalışmalarının Atatürk Caddesi güzergahı üzerinde olan bölümünde eskiyen 400’lük şebeke hattı 800’lük şebeke hattına dönüştürülerek hamam deresine bağlantısı sağlandı.


Yağmur suyu şebeke hattında genişlik 2 katına çıkartılıyor...

Rize Belediyesi tarafından Tophane mahallesinin yağmur suyu kanalı hattında başlatılan yenileme çalışmalarının Atatürk Caddesi güzergahı üzerinde olan bölümünde eskiyen 400’lük şebeke hattı 800’lük şebeke hattına dönüştürülerek hamam deresine bağlantısı sağlandı.

Yoğun yağış alan ilimizde olası su taşkınlarının önlenebilmesi noktasında alt yapıda onarım ve yenileme çalışmaları başlatan Rize Belediyesi, Tophane mahallesinin yağmur suyu hattında yenileme çalışmaları başlatarak, eskiyen ve yetersiz kalan hattı yeni sistem kaliteli borularla daha kullanışlı hale getiriyor.

Alt yapı çalışmaları kapsamında yapılan hat değişiminde, Yeniköy mahallesi hamam deresine bağlantısı yapılan yaklaşık 600 metrelik yağmur suyu kanal hattının, Atatürk Caddesi güzergahı boyunca Tophane Mahallesi yolu bağlantısına kadar olan 300 metrelik kısmın yenileme işlemi tamamlandı.

Eskiyen hat güzergahında kullanımda olan 400’lük borulara alternatif olarak, 800’lük borular döşenerek suyun rahat akışı sağlanıyor. Yağmur suyu hattının yanı sıra, aynı alandaki Doğalgaz hattının da yenilendiği bilgiler arasında yer alıyor.

Yeniköy Mahallesi sınırlarından başlayan ve Tophane Mahallesi girişine kadar olan kısımda tamamlanan altyapı çalışmalarının ardından, üst kısımdaki araç yolunda küp taş döşeme işlemi çalışmaları başlatıldı.

VATANDAŞIMIZA BU ÇALIŞMADA YANIMIZDA DURDUĞU İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ

Çalışmaları başladığı günden itibaren takip ederek incelemelerde bulunan Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin yapmış olduğu açıklamada, “Özellikle Rize merkez’de bu tarz çalışmaları yapmak zor olduğunu hepimiz biliyoruz. Ancak yıllardır aktif olan ve ömrünü tamamlamış altyapı hattımızı yenilemek görevimiz. Belediye olarak halkımızın menfaatine olan işleri yapmanın gayreti içerisindeyiz. Tophane mahallemizin yağmur suyu hattının genişliğini iki katına çıkartarak suyun daha rahat akışını sağlıyoruz. Gerekli bir çalışma olduğu gibi, bu çalışmaları yaparken de uzun vadeli hizmet verecek kaliteli borular kullanıyoruz. Bu tür çalışmaları günü kurtarmak için değil kalıcı olarak yapmanın gayreti içerisindeyiz. Özellikle şehir merkezinde yapmış olduğumuz çalışmalarda istemeden de olsa vatandaşlarımıza rahatsızlık veriyoruz. Ancak şu bir gerçek ki birlik beraberlik, anlayış içerisinde güzel memleketimize hizmet kazandırabiliriz. Böylede oluyor ve vatandaşlarımız anlayışla çalışmalarımıza destek oluyor. Tüm vatandaşlarımıza desteklerinden ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

Resim önizlemesi

Resim önizlemesi

 

Resim önizlemesi

 

Resim önizlemesi

Resim önizlemesi

Resim önizlemesi

 

 

 
Editör: Dilek ONAY CANEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Rize Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Ramazan Bayramı 2020
  Ramazan Bayramı 2020
 • 113 YILIN SIRRI
  113 YILIN SIRRI
 • Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
  Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
 • Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
  Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
 • Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
  Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
 • Çaykaralı Havva Usta
  Çaykaralı Havva Usta
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • GÜNDEM PROGRAMI
  resim yok
 • Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
  Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
 • Asya'da Ali Adnan fırtınası
  Asya'da Ali Adnan fırtınası
 • 42. Arhavi Festivali - Off Road
  42. Arhavi Festivali - Off Road
 • Dev piton karıncalara yem oluyor .
  Dev piton karıncalara yem oluyor .
 • Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
  Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
VİDEO GALERİ
YUKARI