Bugun...
Bizi izleyin:karar alınmasına rağmen asılmasını kim engelledi?

Tarih: 18-11-2019 16:05:14 + -


Cumhuriyet Halk Partisi Rize İl Başkanı Saltuk Deniz ve partililerin katılımıyla Pazar Belediye Başkanlığı binası önünde bir basın açıklamasında bulunuldu.


karar alınmasına rağmen asılmasını kim engelledi?

Basın açıklamasını okuyan CHP Pazar İlçe Başkanı Adnan Solak, Pazar Belediye Binasına T.C. ibaresinin asılması için Pazar Belediye Meclisi tarafından karar alındığını iddia ederek, buna rağmen engellemede bulunulduğunu söyledi.


Solak yaptığı açıklamada, “CHP ilçe başkanlığının talebi ve meclis üyelerimizin gayretli çalışmalarıyla meclisten geçirilen T.C. ibaresinin tabelaya eklenmesiyle ilgili talepler dikkate alınmış ve T.C.nin tabelaya eklenmesiyle ilgili çalışmalar başlatılmışken T.C. ibaresi tabelaya takılırken kim ya da kimlerin müdahalesiyle taktırılmadı? T.C. ibaresinin mecliste uygundur deyip takılmamasını isteyenleri kınıyorum. T.C. ibaresinin takmamaktaki amaç nedir? Bence amaç belediyenin T.C. adından duyduğu rahatsızlık mıdır? Bu ülkenin kuruluş ve kurtuluşuna katkı vermeyenlerin bu tür rahatsızlıklar duymaları sizce normal değil mi? Belediye meclisinde alınan karar varken T.C. ibaresinin kaldırılmasının sebebi nedir? Bu uygulamayı düzeltmeyi düşünüyor musunuz sayın belediye başkanım? T.C. ibaresinin kaldırılmasına yönelik resmi bir karar yoktur. Yani resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe konulan bir düzenleme bulunmadığı halde kurum ve kuruluş tabelalarından veya resmi yazışmalardan bu ibareyi kaldırma kararı alan kişilerin bu tasarrufu neye dayanarak yaptıklarını incelenmiş midir? Haklarında herhangi bir işlem yapılmış mıdır? Burada olan, Pazar Belediye meclisinin tabelaya T.C. ibaresinin eklenmesi konusunda iyi niyetli olmasına rağmen ibarenin tabelaya eklenip daha sonra indirilmesini kınıyorum ve T.C. ibaresinin tabelaya takılmasını talep ediyorum” dedi.


Konuyla ilgili Pazar Belediye yetkilileri ise Ekim Ayı meclis toplantısında, daha önce gündeme gelen ve yeniden teklif verilen konuyla ilgili oy birliği kararı alındığı ve ona göre hareket edildiği bilgisi verildi.
 

Meclis kararının “Belediyemize ait tabelaların değiştirilmesi esnasında T.C. ibaresinin de konularak bu şekilde takılabileceği hususunun dikkate alınacağına; Meclisimizce oy birliği ile karar verildi.” şeklinde olduğu ve bu anlamda bir gelişme yaşanmadığı için ortada da T.C. ibaresi sorunu olmadığı belirtildi.
Editör: Dilek ONAY CANEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Siyaset Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Ramazan Bayramı 2020
  Ramazan Bayramı 2020
 • 113 YILIN SIRRI
  113 YILIN SIRRI
 • Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
  Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
 • Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
  Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
 • Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
  Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
 • Çaykaralı Havva Usta
  Çaykaralı Havva Usta
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • GÜNDEM PROGRAMI
  resim yok
 • Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
  Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
 • Asya'da Ali Adnan fırtınası
  Asya'da Ali Adnan fırtınası
 • 42. Arhavi Festivali - Off Road
  42. Arhavi Festivali - Off Road
 • Dev piton karıncalara yem oluyor .
  Dev piton karıncalara yem oluyor .
 • Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
  Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
VİDEO GALERİ
YUKARI