marketingfutbol.club bahis siteleri
Bugun...
Bizi izleyin:


Ceyhun KALENDER


Facebookta Paylaş

BENCE DE KISKANIYOR…
Tarih: 20-05-2022 23:34:00 Güncelleme: 20-05-2022 23:34:00


Bir tatil günümü bu işe ayırdım: Sabah haberlerini A-Haber’den takip ettim; sonra Hürriyet, Milliyet, Sabah ve Yeni Şafak’tan ekonomi haberlerini ve köşe yazılarını okudum. Gün ortası yine CNN ve NTV’den ekonomi haberlerini izledim. Akşam haberlerini ATV’de izledikten sonra CNN ve A-Haber’de tartışma programlarına baktım; bakanların ve milletvekillerinin açıklamalarını dinledikten sonra Türkiye’deki genel tablo hakkında fikirlerim netleşti!..

Salgın sonrasında bütün dünyayı etkileyen ekonomik kriz ister istemez Türkiye’yi de etkilemiştir, ancak dünyada bu krizden en az zararla çıkan Türkiye olmuştur.

Dünyadaki bu olumsuz gelişmeler yüzünden enflasyon rakamları ülkeleri kasıp kavururken, Türkiye’de bu olumsuz gelişmelerden bir miktar etkilenmiştir.

Salgın döneminde ve sonrasında sağlık sistemimiz saat gibi çalıştı, hastanelerdeki kuyruklar eskilerde kaldı, herkes sağlık sistemine ve ilaçlara çok kısa sürede ulaşabilir durumdadır.

Eğitimimiz şaha kalkmış, öğretmen açığımız yok, üniversitelerimiz ise dünya ile yarış halindedir.

Bütün çalışanların geliri sadece Türkiye’de artış göstermiş, hatta öğretmenlerimiz gelir yönünden uçuşa geçerek Avrupa ülkelerini çoktan geride bırakmıştır.

Kurumlarda liyakate son derece önem verilmekte, hak eden hak ettiği yere gelebilmekte; torpil, adam kayırma gibi insanlık dışı uygulamaların esamesi bile okunmamaktadır.

Hükümete yakın, yetkili sendikanın kurumlar ve çalışanlar üzerinde hiçbir baskısı yoktur; kurumlarda bütün sendika ve siyasi görüşten insanlar hiçbir baskı hissetmeden çalışabilmektedir.

Bütün ihaleler şeffaf yapılmakta ve iş, işin ehline verilmektedir. Son dönem yıllık gelirini 1000 kat artıran müteahitler bu kazançlarını alın teriyle kazanmış ve önemli bir istihdam ortamı yaratmışlardır.

İsraf ve savurganlık bitirildi, devlet kurumlarında, bakanlıklarda özel araç sayısı yönünden gelişmiş ülkelerin çok gerisinde kaldık. Hatta üst düzey bürokratlarımız, yöneticilerimiz neredeyse işlerine otobüsle gidebilecek karar bu konuda hassas davranmaktadırlar.

Rusya-Ukrayna savaşının kazananı biz olduk. Önceden beri Montrö’nün önemine vurgu yapan hükümet yetkilileri, Montrö’nün önemini bir kere daha dünyaya gösterdiler.

Vatandaşın alım gücü oldukça artmış, kimse geçim sıkıntısı yaşamıyor, hatta dünyanın en ucuz akaryakıtını kullanıyoruz.

Herkes istediği zaman ev ve araba sahibi olabiliyor; üniversite mezunları için iş bulma sorunu yok, hatta gençler istedikleri zaman iş bulabiliyor.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Ramazan Bayramı 2020
  Ramazan Bayramı 2020
 • 113 YILIN SIRRI
  113 YILIN SIRRI
 • Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
  Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
 • Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
  Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
 • Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
  Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
 • Çaykaralı Havva Usta
  Çaykaralı Havva Usta
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Asya'da Ali Adnan fırtınası
  Asya'da Ali Adnan fırtınası
 • 42. Arhavi Festivali - Off Road
  42. Arhavi Festivali - Off Road
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
VİDEO GALERİ
YUKARI