Bugun...
Bizi izleyin:Vali Kemal Çeber'in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Tarih: 22-04-2020 18:18:53 + -


Vali Kemal Çeber'in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı


Vali Kemal Çeber'in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Şanlı tarihimizde yeni bir sayfanın açıldığı, Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı 23 Nisan 1920 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 100. yıldönümü kutlamanın gururunu hep birlikte yaşıyoruz.

Gazi Meclisimizin ilk Başkanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk 23 Nisan 1920’de "Hâkimiyet bilâ kaydü şart milletindir” demek suretiyle millet egemenliğine dayanan bir demokrasi anlayışının temelini atarken, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza verdiği önemi ve duyduğu güvenin bir ifadesi olarak bu bayramı onlara armağan etmiştir.

Sevgili çocuklar, “Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunu düşünerek, ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz.” diyen Mustafa Kemal Atatürk, sizlere güvenini ve bu ülke için ne kadar büyük bir öneme sahip olduğunuzu ifade etmiştir. Sizlerde bu doğrultuda ülkemizi daha güzel yarınlara taşıyacağınıza güvenimiz tamdır.

Dünya üzerinde sadece ülkemizde var olan Çocuk Bayramını her yıl pek çok etkinlikle dünyanın farklı ülkelerinden gelen çocuklarla birlikte kutlamanın mutluğu yaşıyorduk. Bu yıl diğerlerinden biraz farklı, bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de COVID-19 pandemisine karşı yürüttüğümüz mücadele nedeni ile bu etkinliklere ara vermek zorunda kaldık.

Sevgili çocuklar, sizler “Kırmızı düdük” uygulaması ile nasıl araç kullanırken ailelerinizi uyarıyorduysanız, şuan evlerinizde bayramınızı kutlarken de anne ve babalarınızı uyararak evlerde sizlerle birlikte kalmalarını sağlayacağınıza yürekten inanıyorum.  

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, aziz şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, bugünü anlamlandıran ve geleceğimizin teminatı olan tüm çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyor, bayramın dünyanın tüm çocuklarına barış ve mutluluk getirmesi temennisiyle “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarını” kutluyorum.

 

Kemal ÇEBER
Vali
Editör: Dilek ONAY CANEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Rize Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Ramazan Bayramı 2020
  Ramazan Bayramı 2020
 • 113 YILIN SIRRI
  113 YILIN SIRRI
 • Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
  Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
 • Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
  Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
 • Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
  Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
 • Çaykaralı Havva Usta
  Çaykaralı Havva Usta
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • GÜNDEM PROGRAMI
  resim yok
 • Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
  Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
 • Asya'da Ali Adnan fırtınası
  Asya'da Ali Adnan fırtınası
 • 42. Arhavi Festivali - Off Road
  42. Arhavi Festivali - Off Road
 • Dev piton karıncalara yem oluyor .
  Dev piton karıncalara yem oluyor .
 • Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
  Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
VİDEO GALERİ
YUKARI