Bugun...
Bizi izleyin:"Gel bu sevdadan vazgeç"

Tarih: 04-07-2017 15:09:44 + -


Yıldırım'dan Kılıçdaroğlu'na eleştiriaşbakan Binali Yıldırım, TEM Kurtköy bağlantı yolu gişe sahasındaki Kuzey Marmara Otoyolu Paşaköy-TEM Kurtköy bağlantı yolunun açılış töreninde konuştu. CHP'nin başlattığı "Adalet Yürüyüşü"nü eleştiren Yıldırım, "Yol yürümeye devam edersen, ömrün biter bu yollar bitmez. Çünkü 20 bin kilometre yol yaptık. Daha 19 günde 400 kilometre oldu. Onun için gel bu sevdadan vazgeç. Bu nasıl adalet yürüyüşü? Bu adalet yürüyüşü değil bu bir gaflet yürüyüşüdür. Gaflet. Adaletin aranacağı yer yollar değil Meclis, mahkemelerdir. Adalet herkese lazım. Bu tür siyasi fantezilerle milleti meşgul ediyorlar. Temeli millet olmayan bir yürüyüş, yolu da incitir, yolcuyu da incitir" dedi.

Paşaköy-TEM Kurtköy bağlantı yolunun açılış törenine, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Erol Kaya, Ravza Kavakçı Kan, milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, eski dönem milletvekilleri, yüklenici firma ve karayolları temsilcileri, ilçe belediye başkanları ile vatandaşlar katıldı.

"BU ADALET YÜRÜYÜŞÜ DEĞİL BU BİR GAFLET YÜRÜYÜŞÜDÜR GAFLET"

CHP'nin başlattığı "Adalet Yürüyüşü"nü eleştiren Yıldırım, "Yolları böleriz ama Türkiye'yi böldürtmeyiz bunu herkes bilsin. Yollar millete hizmet içindir. Temeli millet olmayan bir yürüyüş, yolu da incitir, yolcuyu da incitir. FETÖ'cuların, bölücü terör örgütünün ayakta alkışladığı yan yana yürüdüğü bu yürüyüşün adımları milletin adımları değildir. Bu nasıl adalet yürüyüşü? Bu adalet yürüyüşü değil bu bir gaflet yürüyüşüdür. Gaflet" dedi.

"BU TÜR SİYASİ FANTEZİLERLE MİLLETİ MEŞGUL EDİYORLAR"

Yıldırım, "Bu tür siyasi fantezilerle milleti meşgul ediyorlar. Anamuhalefet partisi genel başkanı yürüyüş yapıyor. 19 gündür yürüyor. Bir bakıma bu yürüyüşün bir faydası oldu. O da;  yaptığımız yolların kalitesini öğrenme fırsatı oldu. Başka türlü anlayamazdı" dedi.

"ONA TAVSİYEM; YAVUZ SULTAN SELİME DE GİR ORAYI DA BİR GÖR"

Yıldırım, "Biraz zahmetli bir iş oldu ama benim ona tavsiyem İzmit'ten buraya gelirken, şurada Kurtköy sapağından bir de Yavuz Sultan Selim'ede gir orayı da bir gör. Dört şerit gidiş, dört şerit geliş" dedi.

"YOL YÜRÜMEYE DEVAM EDERSEN, ÖMRÜN BİTER BU YOLLAR BİTMEZ"

Yıldırım, "Yol yürümeye devam edersen, ömrün biter bu yollar bitmez. Çünkü 20 bin kilometre yol yaptık. Daha 19 günde 400 kilometre oldu. Onun için gel bu sevdadan vazgeç. Adaletin aranacağı yer yollar değil Meclis, mahkemelerdir. Adalet herkese lazım" dedi.

"MİLLETİN GÖNLÜNE AĞIR GELİR"

Yıldırım, "15 Temmuz'a 'kontrolü darbe, tiyatro' diyenler, gerçek darbe 20 Temmuz'da olmuştur diyenler, Yenikapı ruhunu anlamamış demektir. Eğer 20 Temmuz darbeyse 7 Ağustos'ta Yenikapı ruhunu anlamamış demektir. Eğer 20 Temmuz darbeyse 7 Ağustos o mahşeri topluluk nedir? Oraya niye geldin insana sorarlar. FETÖ'cular ve bölücü terör örgütünün öyle veya böyle desteklemek anlamına gelen hiçbir şey milletin kabul edebileceği iş değildir. Milletin gönlüne ağır gelir. 15 Temmuz'da şehitlerimizi anacağız hep birlikte bugünü ihya edeceğiz" ifadelerini kullandı.

"YABANCI MAHKEMELER SİZE YARDIM EDECEK, KURTARACAK DİYE ONLARI MOTİVE EDİYORLAR"

15 Temmuz darbe girişimi davalarına değinen Yıldırım, "Bugünlerde FETÖ'cuların davaları görülüyor. Mahkemelerde bile adeta tiyatro oynanıyor. Sanki bu işi hiç yapmamışlar ne görmüşler ne de böyle bir hainliği yapmışlar. Bütün bunların akıl hocaları terörist başı diyor ki;  'önce reddedeceksiniz sonra tevil edeceksiniz daha da olmadı bize işkence yapıldı diyeceksiniz.' Türk mahkemelerinden bir şey beklemeyin yabancı mahkemeler size yardım edecek sizi kurtaracak diye onları motive ediyorlar. Türkiye bir hukuk devleti bu yargılamalar, yapılacak. Şunu bilmemiz lazım. Ne kadar ağır suçu işlerse işlesin savunma hakkı kutsaldır. Yarın bunlar, AİHM'e giderken şunu diyemeyecekler; 'bize savunma hakkı verilmedi.' Söyleyecekleri, söylemedikleri ne varsa sabır edeceğiz ondan sonra hukuk içerisinde adalet içerisinde hak etikleri cezayı en ağır şekilde alacaklar kimsenin  şüphesi olmasın. Tiyatro yapmaları ceza almalarına mani olamayacak" açıklamasında bulundu.

"TIPIŞ TIPIŞ YÜRÜYORSUN YOL OLMASAYDI DAĞDA, BAYIRDA,  KAYBOLUP GİDECEKTİN"

Yıldırım, "Yolları, adalet, kalkınma, istikrar için inşa ettik. Bazıları diyor ki; 'Bu yollar çok pahalı.' Kardeşim en pahalı hizmet olmayan hizmettir, yol olmazsa ne yapacaksın, nasıl yürüyecektin yol olmasaydı? Yolları yaptık, güzel güzel, tıpış tıpış yürüyorsun. Ya yol olmasaydı? Dağda, bayırda, ormanda kaybolup gidecektin, onun için yürürken yolları yapanlara da 'Allah razı olsun' de. Biz yürürsek milletle yürürüz. Yollarda yürümekle bu işler olmuyor. Çalışmakla oluyor. Dikili ağacınız mı var memlekette?" diye konuştu.

"ORADAN VER ELİNİ AVRUPA"

Yıldırım, "Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün ayrıca üzerinden hızlı teren de geçecek. Bir ucu İzmit'e diğer ucu da karşı tarafta Edirne'ye giden Halkalı'daki  hızlı terene bağlanacak. Kanal İstanbul'un üzerinden geçecek. Edirne  hattına bağlanacak oradan ver elini Avrupa" dedi.

"İŞLERİ GÜÇLERİ YAPILAN ŞEYLERE ÇAMUR ATMAK"

Yıldırım, "Yavuz Sultan Selim Köprüsü. Laf ediyorlar. Efendim bu köprü pahalıymış, şuymuş, buymuş. Bunlar tabii hayatında bir iş yapmadıkları için, işleri güçleri yapılan şeylere çamur atmak. Biz bunlara bakmayacağız" dedi.

"OVİT TÜNELİ İNŞALLAH ONU DA SENEYE AÇACAĞIZ"

Ovit Tüneli'nin seneye açılabileceğini belirten Yıldırım, "Sultanbeyli'nin tapu işi bitti imzalandı. AK parti sorunları torunlara bırakan parti değildir. FETÖ'cularla, bölücüler ile işimiz olmaz. Dünyanın ene uzun Ovit Tüneli inşallah onu da seneye açacağız" dedi.

TOPLAM  UZUNLUĞU 11,5 KM OLAN PAŞAKÖY-TEM KURTKÖY BAĞLANTI YOLUNUN AÇILMASI İLE;

*Anadolu Otoyolu'nu Kuzey Marmara Otoyoluna bağlanacak

*İstanbul'u transit geçen özellikle ağır vasıta trafiğini, Sultanbeyli - Kurtköy mevkiinden Kuzey Çevre Otoyolu'na doğrudan bağlayarak, zaman ve enerjiden tasarruf sağlayacak.

*Sabiha Gökçen Havalimanı ile yeni yapılan 3. Havalimanı ve mevcut Atatürk Havalimanı birbirine  bağlanmış olacak.
Kaynak: DHA

Editör: Dilek ONAY CANFACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Siyaset Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • 113 YILIN SIRRI
  113 YILIN SIRRI
 • Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
  Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
 • Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
  Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
 • Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
  Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
 • Çaykaralı Havva Usta
  Çaykaralı Havva Usta
 • Suriye'de iç savaş
  Suriye'de iç savaş
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • GÜNDEM PROGRAMI
  resim yok
 • Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
  Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
 • Asya'da Ali Adnan fırtınası
  Asya'da Ali Adnan fırtınası
 • 42. Arhavi Festivali - Off Road
  42. Arhavi Festivali - Off Road
 • Dev piton karıncalara yem oluyor .
  Dev piton karıncalara yem oluyor .
 • Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
  Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
VİDEO GALERİ
YUKARI