Bugun...
Bizi izleyin:Alzhemier hastaları, Demans hastaları ve Tek Başına Yaşayan Yaşlılarımız artık Artvin Belediyesi ile daha güvende

Tarih: 04-03-2020 16:53:57 + -


Artvin’de yaşayan Alzheimer, Demans hastaları ve evinde tek başına yaşayan hemşerilerimizin yardıma muhtaç olduklarında, tehlike anında 1 tuşla yardım talebinde bulunabilecekleri, kayıp olmaları halinde nerede olduklarının tespit edilmesini sağlayan ve işletme giderlerinin ARTVİN Belediyesince karşılanacağı BİZ BURDAYIZ uygulamasına başlandı..


Alzhemier hastaları, Demans hastaları ve Tek Başına Yaşayan Yaşlılarımız artık Artvin Belediyesi ile daha güvende

Artvin’de yaşayan Alzheimer, Demans hastaları ve evinde tek başına yaşayan hemşerilerimizin yardıma muhtaç olduklarında, tehlike anında 1 tuşla yardım talebinde bulunabilecekleri, kayıp olmaları halinde nerede olduklarının tespit edilmesini sağlayan ve işletme giderlerinin ARTVİN Belediyesince karşılanacağı BİZ BURDAYIZ uygulamasına başlandı..

            Artvin belediye başkanı Demirhan Elçin, Artvin’de ilk kez kullanılacak ‘’BİZ BURDAYIZ“  uygulaması ile Alzheimer ve Demans hastalarıyla, Tek Başına Yaşayan Yaşlı vatandaşlarımızın daha rahat ve güvenli bir şekilde yaşam sürdüreceğinisöyledi.

Artvin Belediyesi’nin Artvin’i daha yaşanabilir hale getirmek amacıyla sürdürdüğü çalışmalar sosyal alanlarda da devam ediyor. Artvin’i sağlıklı bir geleceğe taşıma hedefiyle çalışmalarına yön veren Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Artvin’de ilk kez hayata geçirilecek olan BİZ BURDAYIZ uygulamasını tanıttı.

Başkan elçin, Artvin Belediyesi’nin Sosyal projelerinde yeni bir adım daha atıldığını belirterek, ‘’Artvin’de toplumsal yaşama katkı sağlayacak önemli bir çalışmayı gerçekleştiriyoruz. Artvin’deki Alzheimer ve Demans hastaları ile Tek Başına Yaşayan Yaşlı vatandaşlarımızın toplum içine daha güvenli girmelerinin önü açılmış oluyor.

Bu vatandaşlarımızın ve yakınlarının Artvin Belediyesi Sağlık Müdürlüğümüze yapacakları başvurunun ardından yapılacak değerlendirmeden sonra kendilerine verilecek olan cihazaracılığıyla, Alzheimer ve Demans hastaları ve evde tek başına yaşayan ihtiyaç sahibi hemşerilerimizharita üzerinden gerçek zamanlı olarak takip edebilecekler.’’ diye konuştu.

Hasta internet üzerinden takip edilebilecek

Bu sayede hem hastanın hem de hasta yakınının daha güvende, evinde yalnız başına yaşayanların kendini yalnız hissetmeyeceğini ifade eden Başkan ElçinBİZ BURDAYIZ uygulaması ile cihazların içinde data hattı kurulu halde ilgililere verilecek.

Cihazı üzerinde ve cebinde taşıyan hasta evin dışındayken, hasta yakını da onu her yerde, 24 saat anlık olarak takip edebilecek. Şayet hastanın güvenli olmayan güzergâhta olduğu tespit edilirse hemen ilgili ve yetkililere bilgi verme imkânı sağlanmış olacak. Evinde tek başına yaşayan yaşlılarımız ise cihaz üzerinde bulunan tuşa bastığı an varsa yakını yoksa Belediyemiz de bulunan sisteme gelen uyarı neticesinde, belediyemizde bulunan nöbetçi personel tarafından kendisiyle temas sağlanacaktır.

Cihazın verileceği vatandaşlara ayrıca internet üzerinden takip için bir kullanıcı adı ve şifre verilecek. Bu sayede her vatandaşımız sadece kendisi için verilen hastayı takip edebilecek. Harita üzerinde işaret ile görünecek olan sistem sayesinde hastanın nerede olduğu ya da sinyal alınmadığı anda en son nerede göründüğü tespit edilebilecek’’dedi.

Uygulama ile istenirse geriye dönük hareketlerin de harita üzerinde görülebileceğini söyleyen Başkan Elçin, kullanım sıklığına bağlı olmakla birlikte, şarj edilen cihazların yaklaşık 14 gün şarj kapasitesine sahip olacağını da belirtti.

Vodafone ve Artvin Belediyesi iş birliği ile hizmete sunulan uygulamamız için Artvin Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğünden, Belediyemiz internet sitesinden (www.artvin.bel.tr) ve Artvin Akıllı Şehir Uygulamasından detaylı bilgiye ulaşabilineceğini belirten Başkan ELÇİN uygulamanın hayırlı olması dileğinde bulundu
Kaynak: Hayati AKBAŞ

Editör: Dilek ONAY CANEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Artvin Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Ramazan Bayramı 2020
  Ramazan Bayramı 2020
 • 113 YILIN SIRRI
  113 YILIN SIRRI
 • Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
  Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
 • Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
  Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
 • Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
  Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
 • Çaykaralı Havva Usta
  Çaykaralı Havva Usta
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • GÜNDEM PROGRAMI
  resim yok
 • Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
  Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
 • Asya'da Ali Adnan fırtınası
  Asya'da Ali Adnan fırtınası
 • 42. Arhavi Festivali - Off Road
  42. Arhavi Festivali - Off Road
 • Dev piton karıncalara yem oluyor .
  Dev piton karıncalara yem oluyor .
 • Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
  Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
VİDEO GALERİ
YUKARI