Rizeli Anne Kız Defnedildi
Gaziosmanpaşa Habipler'de, Rizeli çılgın aşık Mustafa Yazıcı'nın silahından çıkan kurşunlarla can veren Rizeli Selvinaz Fil ve Dilek Fil, gö

Rize'nin Muradiye Beldesine bağlı Kömürcüler Köyü'nden olan Mustafa Yazıcı (33), Rize'nin Karayemiş Köyü'nden olan nişanlısı Dilek Fil'in nişanı atıp başka bir kişiyle nişanlanacağını duyunca çılgına dönmüş ve Fil Ailesi'nin evini basıp kurşun yağdırdı. Olayda anne Selvinaz Fil ve Dilek Fil ölmüş, Zeynep Fil ise ağır yaralanmıştı. Bugün dünkü saldırıda ölen anne kız İstanbul'da gözyaşları içerisinde ebediyete uğurlandı.

dilek-filin-cenazesi-1.jpg

Gaziosmanpaşa Habipler'de, çılgın aşık Mustafa Yazıcı'nın silahından çıkan kurşunlarla can veren Selvinaz Fil ve Dilek Fil, gözyaşları arasında son yolculuklarına uğurlandı. Eşi ve kızını kaybetmenin acısını yaşayan Hüseyin Fil, tabutların başında uzun süre gözyaşı dökerken, nişan arefesindeki Dilek'in tabutuna, beyaz duvak örtüldü.

dilek-filin-cenazesi-2.jpg

dilek-filin-cenazesi-3.20100319203411..jpg

dilek-filin-cenazesi-6.jpg

Dün meydana gelen olayda, Mustafa Yazıcı, karşılıksız sevdiği Dilek Fil'in nişanlanacağını duyunca çılgına dönmüş, ailenin yaşadığı evi basan Mustafa Yazıcı, Dilek ve annesini öldürmüştü. Selvinaz Fil ve Dilek Fil için Habipler Merkez Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Nişan hazırlığındaki Dilek'in tabutuna beyaz duvak örtüldü. Eşi ve kızını kaybetmenin acısını yaşayan Hüseyin Fil, tabutların başında uzun süre gözyaşı döktü. Fil'i, akrabaları olan işadamı Abdurrahim Albayrak ve sanatçı İsmail Türüt teselli etmeye çalıştı.

dilek-filin-cenazesi-7.jpg

dilek-filin-cenazesi-8.jpg

dilek-filin-cenazesi-9.jpg

dilek-filin-cenazesi-4.jpg

dilek-filin-cenazesi-5.jpg

Büyük acı yaşadıklarını belirten Abdurrahim Albayrak, "Çok kötü bir olay. Allah kimsenin başına vermesin. Ateş düştüğü yeri yakıyor" dedi. Dilek Fil'in nişan hazırlığı yaptığı gencin de törene katıldığı fakat kameralardan kaçtığı öğrenildi. Cenazeler, kılınan namazın ardından Yayla Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Öte yandan, aynı olaydan yaralı kurtulan Zeynep Fil'in tedavisi sürüyor.

Anne ve kızı öldüren Mustafa Yazıcı (33) ise sevk edildiği mahkemece tutuklandı. Zanlı mahkemedeki ifadesinde, "Dilek, hamile kaldı ve Gaziosmanpaşa'da özel bir hastanede benim soyadımla kürtaj yaptırdık" iddiasında bulundu.

Mustafa Yazıcı sabah saatlerinde Eyüp Adliyesi'ne sevk edildi. Gözyaşları içinde adliyeye giren Yazıcı, Eyüp Cumhuriyet Savcısı tarafından sorgulandıktan sonra, "kasten birden fazla adam öldürmek" ve "ateşli silahlar kanununa muhalefet" suçlarından tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edildi.

mustafa-yazici-rizeli.jpg

Mustafa Yazıcı ifadesinde, Dilek Fil'in daha önce kendine ait olan fırında çalışmaya başladığını ve sürekli kendisi ile ilgilendiğini ifade ederek, "Aramızda ilişki başladı. Bir süre sonra onunla beraber olduk ve hamile kaldı. Gaziosmanpaşa'da özel bir hastanede benim soyadımla kürtaj yaptırdık" iddiasında bulundu.

"Ben yeni bir ev yaptırıyordum. Ev bitince gidip ailesinden isteyecektim ve evlenecektik" diyen Mustafa Yazıcı, Dilek Fil'in daha önce de iki defa sözlendiğini ve söz attığını kendisine söylediğini ifade etti.

mustafa-yazici-rizeli-1.jpg

Yazıcı cinayeti nasıl işlediğini ise şöyle anlattı: "Olay günü evlerine gittim. Önüme gelen herkese hedef gözetmeden rastgele ateş ettim. Sonra silahı kendi kafama dayadım ve tetiğe bastım. Ama kurşun bitmişti. Mermi bittiği için kendime ateş edemedim. Hayatım karardı. Yaptırdığım ev bittiğinde gidip ailesinden isteyecektim. Ama onun başkasıyla sözlendiğini öğrenince çılgına döndüm."

"Pişmanım'' diyen M.Y. tutuklanarak Metris Cezaevi'ne gönderildi.

 


http://Kackartv.com.tr/ - Adresinden izin alınarak yazdırılmıştır.