ANA SAYFA       Künye     Yayın Akışı     Reklam     Konuk Defteri     İletişim       Frekans:12130 - S/R 27500 - Fec:5/6 - Polarizasyon: Vertical (DİKEY) 

 
 
    YURT ve DÜNYA
    BÖLGEDEN
    SPOR
    EKONOMİ ve SAĞLIK
    EĞİTİM ve BİLİM
    İLGİNÇ VİDEOLAR
    MEDYA
    İSLAM
    RÖPORTAJLAR

 » GAZETE MANŞETLERİ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Öz Gıda İş ten ağır suçlama | Rize Kaçkar Televizyonu
Öz Gıda İş ten ağır suçlama
Öz Gıda İş Sendikası Şube Başkanı Tevfik Hançeroğlu Tek Gıda iş Çaysan i 4,5 Trilyon a sattılar, 40 işçi sokağa atıldı.
 
14:07 18 Şubat 2012, Cumartesi
Öz Gıda İş Sendikası Şube Başkanı Tevfik Hançeroğlu Tek Gıda iş Çaysan i 4,5 Trilyon a sattılar, 40 işçi sokağa atıldı. Şimdi de 4 yılda biriken 30 Trilyon un peşindeler” dedi

Öz Gıda-İş Sendikası Genel Sekreter Yardımcısı İsmail Serdar, Rize İl Temsilcisi Tevfik Hançeroğlu ve Trabzon Temsilcisi Habib Çakır, yeni hizmete giren Rize Gazeteciler ve Muhabirler Derneği hizmet binası ile Rize Basın Merkezi’ni ziyaret etti. Öz Gıda-İş Sendikası yöneticileri gazetecilerle kahvaltılı toplantıda bir araya gelerek çeşitli konularda sohbet etti. Öz Gıda-İş Sendikası Genel Sekreter Yardımcısı İsmail Serdar, gazetecilere Tek Gıda-İş Sendikasının işçinin aidatının peşinde olduğunu gösteren önemli bir belgeyi basına gösterdi. 

 

ÖZ GIDA-İŞ GERİYE DÖNÜK İŞÇİ AİDATI ALMAYACAK 

Öz Gıda-İş Sendikası Genel Sekreter Yardımcısı İsmail Serdar, Rize basın merkezinin yeni yerinin hayırlı olmasını diledi. Gazeteciler ve Sivil Toplum Örgütleri için böyle bir merkezin yararlı olacağını dile getiren Serdar, gazetecilere görevlerinde başarılar diledi. Öz Gıda-İş Sendikası Rize İl Temsilcisi Tevfik Hançeroğlu, ise yaptığı açıklamada şuanda kamuoyunda sendikalar yasası ve kıdem tazminatının konuşulduğunu belirterek “İşçilerin geleceğini yakından ilgilendiriyor. Burada hukuki bir süreç devam ediyor. Kendi mahkemelerimiz de devam ediyor. Mahkeme Mart ayının 21’ine ertelendi. Biz adaletin en doğru kararı vereceğine eminiz. Sendikal süreçte işçinin vermediği ve 30 milyon (30 trilyon) liraya ulaşan aidat toplamının işçinin cebinde kalmasını istiyoruz. Biz bunu defalarca kamuoyuna duyurduk. Kesinlikle biz bu mücadeleyi kazandığımızda hiçbir ÇAYKUR işçisinden geriye dönük aidat almayacağız dedik. Ancak 50 yıldır işçiden aidat alan karşı sendika işçiden geriye dönük aidat almayacağı yönünde bir açıklama yapmadı. 50 yıldır işçi aidatlarıyla alınan ve değeri 50 milyon liraya ulaşan 9 gayri menkul de geçtiğimiz günlerde satıldı. Son olarak İyidere’de ki kutu fabrikası işçisiyle beraber satıldı. Oradaki işçiye de sahip çıkılmadı. Bunlar hepimizin paralarıyla alındı. Burada bir rant mücadelesi yapıyorlar. Biz 3 yıl önce işçiden geriye dönük aidat almayacağımı açıklamamıza rağmen onlar bu konuda adım atmıyor”

SENDİKALCILIK ARTIK YALANLA DOLANLA OLMUYOR

Hançeroğlu, “Biz işçiye kendi özlük haklarını öğreten bir mücadeleye girdik. Bizim mücadelemiz sırasında ÇAYKUR işçisinin kaybettiği hiçbir şey yok. Bugüne kadar alacak olduğumuz 4 yıllık sendika aidat farkı  bin 500 lira iken verilmeyen sendika aidatı toplamı ise 3 bin lira civarındadır. 210 bin işçi ülke genelinde ne almışsa bizim işçilerimizde o hakları aldı. Ancak karşı sendika işçilerin hak kaybı olduğunu iddia ediyor. Zaman kimin haklı olduğunu ortaya koyacaktır.Sendikalcılık artık yalanla dolanla olmuyor, dürüst ve düzgün olmak gerekiyor. Dürüst olmazsanız hükümetle sizi ciddiye almıyor. STK’lar temiz olmadığı müddetçe kısa dönem karı olarak madden bir şeyler kazanabilirler ama kendi tabanlarına bir şey veremezler.”

SERDAR, ÖNEMLİ BİR BELGEYİ KAMUOYUNA AÇIKLADI 

Öz Gıda İş Sendikası Genel Sekreter Yardımcısı İsmail Serdar’da kendilerinin geriye dönük işçi aidatı almayacağını açıklamalarına rağmen karşı sendikanın bu konuda açıklama yapmadığını belirterek aksine işçilerin aidatını almak için nasıl bir çaba içerisine girdiğini basın mensuplarına gösterdiği bir belge ile kamuoyuna açıkladı. Serdar, “26 ay önce Recep Ali Çelik ve Mehmet Karataş imzasını taşıyan bir belge ÇAYKUR’a gönderildi. Bu belge bunların aidat sendikacısı olduğunu gösteriyor. İçeriğinden bahsedeyim. 31.12. 2008 tarihinde yetkileri bitti. Ankara 6’ıncı İş mahkemesi 31.12.2009 tarihinde kararında çoğunluk Tek gıdadadır dedi. Aradan 10 gün geçiyor ve ÇAYKUR’a yazı yazıyor ve işçilerin hak edişlerinden  üyelik aidatlarının kesilerek banka hesabına yatırılmasını, yatırılmazsa işverenin suçlu düşeceği ifade ediliyor. Bunların derdi biriken 20 milyon lira aidatı alıp sonrada kapatıp gitmektir. Ben genel merkez yöneticilerinden bahsediyorum. Bunlar biriken 30 milyonu işçilerden talep edecekler. Bunlar o paranın peşindedirler. İşçiden 100 lira bile isterlerse kıyamet kopar bunu bilsinler.”

50 YILDA 1 MİLYAR (1 KATİRİLYON) AİDATI NE YAPTILAR

Hançeroğlu, Tek Gıda’ nın 50 yılda 1 milyar işçi aidatı aldığını ancak işçiye faydalı bir hizmetleri olmadığını belirterek “4 yıl biriken aidatları almazsanız ne olur. ÇAYKUR işçisi bu aidatı verir mi bilmeyiz.. Bu biriken işçi aidatlarının neden peşine düştüler. Yetkiyi aldıkları gün işçiden 30 milyon lirayı isteyecekler. Hatta emekli olan işçilerden dahi isteyeceklerdir.” Dedi.

Muıstafa Bayrak

Bu haber toplam 592 defa okunmuştur.  

 Yorum Ekle

  Arkadaşına Gönder

 Yazdır

 
 
 YORUMLAR - Toplam 0 Yorum Yapılmıştır.
 Henuz Yorum Yapılmamış!
 
 
  BÖLGEDEN, Kategorisinin Son Haberleri

Rizespor'a Kupada Gürcistan Morali

Reşat Kasap'ın Kadir Gecesi mesajı

Çaykur kaliteye koşuyor

Artvin'de kaza!

Trabzon'da uyuşturucu operasyonu

Başkan sözünü tuttu

Rize'de İsrail Ürünlerine Boykot

Karadeniz'in Bitkileri Çalınıyor

Bal üreticilerinin düşük fiyat tepkisi

Ayar`dan müjde


 
 
 
 

 » RÖPORTAJ

 

 » PANODAKİ

 

 » ANKET

OVİT TÜNELİ SİZCE NEKADAR ÖNEMLİ?

 ÇOK BÜYÜK ÖNEMİ VAR

 ÇOKTAN BAŞLANMASI GEREKİRDİ

 ARTIK BAŞLANSA

 YAPILACAĞA BENZEMİYOR

   Katılım : 3616 Oy

 

 » ÇOK OKUNANLAR

Cuma günleri okunacak dua ve esmalar

8 milyonluk servet

Yeşilçam'ın kadersiz üç kadını

Başkan sözünü tuttu

Deniz Gezmiş neden Filistin'e gitti?

Reşat Kasap'ın Kadir Gecesi mesajı

2. kivi hasat şenliği

Akıllı Sayaç İhalesi yapıldı

Gül'den seçim barajı ve Silivri mesajı

İstanbul'a sel, fırtına, sağnak uyarısı
 

 » HAVA DURUMU

    

 

 » İSTATİSTİK

 Aktif Ziyaretçi

263

 Bugün Gelen

46875

 

  Ana Sayfam Yap  |  Sık Kullanılanlara Ekle  |  E-Posta  |  Arsiv

  Copyright 2007 Her Hakkı Saklıdır.
  Rize Kaçkar Televizyonu - KackarTv.com.tr
  Fikir ve Tasarım Rize Dizayn'a Aittir

     Kaçkartv Site Sorumlusu, Dilek ONAY'a Ulaşmak için;   
dilekonay@kackartv.com.tr