ANA SAYFA       Künye     Yayın Akışı     Reklam     Konuk Defteri     İletişim       Frekans:12130 - S/R 27500 - Fec:5/6 - Polarizasyon: Vertical (DİKEY) 

 
 
    YURT ve DÜNYA
    BÖLGEDEN
    SPOR
    EKONOMİ ve SAĞLIK
    EĞİTİM ve BİLİM
    İLGİNÇ VİDEOLAR
    MEDYA
    İSLAM
    RÖPORTAJLAR

 » GAZETE MANŞETLERİ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Antalya'da aile boyu kadrolaşma listesi | Rize Kaçkar Televizyonu
Antalya'da aile boyu kadrolaşma listesi
Antalya B. Belediye Başkanı Akaydın, CHP teşkilatı ve üniver-site arkadaşlarını belediyede üst düzey birimlere getirdikten sonra şimdi de, a
 
13:26 13 Eylül 2009, Pazar

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’ın belediyede başlattığı ‘Yüzde yüz CHP malı” kadrolaşma tüm hızıyla sürüyor.

Üniversiteler Arası Kurul eski Başkanı Mustafa Akaydın, Antalya Büyükşehir Belediye başkanı olur olmaz başta Akdeniz Üniversitesi'nden 32 arkadaşı olmak üzere, CHP Antalya İl Başkanı'nın kızı, SHP eski İl Başkanı ve daha pek çok CHP sempatizanını belediyede göreve getirdiğini itiraf etmişti.

Akaydın’ın şimdi de daha önce göreve getirdiği arkadaşlarının yakınlarını belediyede üst düzey yetkilerle işe başlattığı öğrenildi.

SÜLALE BOYU KADROLAŞMA

Kadrolaşmada hız kesmeyen Akaydın’ın Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde kadrolu eleman alımlarını sürdürdüğü kaydedildi. Bir önceki dönem Belediye başkanı olan Menderes Türel’in ekibini hızla tasviye eden Akaydın’ın en son Antalya Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanı olarak göreve getirdiği arkadaşı Mahmut Akbaş’ın kızını, damadını ve damadının ağabeyini Belediyede müdür olarak göreve başlattığı kaydedildi.

KIZ, DAMAT, DAMATIN AĞBEYİNE ÜST DÜZEY GÖREV

Akaydın ile birlikte Akdeniz Üniversitesi’ndeki 25 yıllık görevinden ayrılarak Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanı olan Mahmut Akbaş’ın kızı Yasemin Coşgun’u, Özel Kaleme aldırırken damadı Süleyman Coşgun’u da Harita ve İstimlak Müdürü olarak göreve başlattığı ortaya çıktı. Yine Akbaş’ın damadının ağabeyi Hakkı Coşgun’un da belediyede İdari İşler Şube Müdürlüğü görevine getirildiği belirlendi.

"KADROLAŞMA DOĞRU, BEN ATATÜRKÇÜYÜM”

Akaydın tarafından ailecek belediye yerleştirilen Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanı Mahmut Akbaş Vakit’e yaptığı açıklamada, ilginç bir savunmada bulundu. Kadrolaşmayı itiraf eden Akbaş, “Neden benim samimi bir Atatürkçü olduğum, laik olduğum ve samimi bir sosyal demokrat olduğum gündeme gelmiyor da, Sayın Akaydın tarafından kızımın, damadımın ve damadımın ağabeyinin müdür yapılması gündeme geliyor?” dedi.

AKAYDIN: BENİM İNİSİYATİFİMLE GERÇEKLEŞTİ

Diğer taraftan kadrolaşmayla ilgili Vakit’e konuşan Başkan Akaydın da “Üniversitede yıllardan beri tanıdığım aileyi belediyeye aldım bunda yadırganacak ne var? Olay tamamen benim inisiyatifimle gerçekleşti” dedi.

CHP İL BAŞKANININ KIZINI VE SHP İL BAŞKANINI KADROYA ALMIŞTI

Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü dönemindeki icraatlarıyla “Akdeniz Üniversitesi'ni CHP'nin arka bahçesine çevirdi” eleştirilerinin hedefi olan Mustafa Akaydın, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine gelir gelmez yaptığı kadrolaşmayla da “Akaydın arka bahçeyi belediyeye taşıdı” suçlamalarına muhatap olmuştu.

Üniversiteler Arası Kurul (ÜAK) Başkanı iken, Cumhurbaşkanlığı, YÖK Başkanlığı seçimleri ve özgürlüklerin önünü açan kanun değişikliği süreçlerinde rektörleri sık sık toplayıp, “Türkiye laiktir laik kalacak” sloganları attırarak birçok provokasyona ev sahipliği yapan Mustafa Akaydın, başta Akdeniz Üniversitesi'nden olmak üzere 32 arkadaşını, CHP Antalya İl Başkanı'nın kızını, SHP eski İl Başkanını ve daha pek çok CHP sempatizanını belediyede göreve getirdiğini Vakit’e itiraf etmişti.

ALDAŞ’A YOLDAŞ DOLDURMUŞTU

Akaydın, daha sonra Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı, Dünya Bankası'ndan kredi alınması maksadıyla müşavir firma olarak kurulan ALDAŞ'ta Menderes Türel'in yönetim kurulu başkanı olduğu dönemde 20 civarında olan personel sayısını 40'a yükselterek, “Aldaş’a yoldaş doldurdu” yorumlarına neden olmuştu.

KİMLERİ HANGİ GÖREVE GETİRMİŞTİ, İŞTE O KADRO

Prof. Dr. Mehmet Rıfkı Aktekin, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı mezunu olan Aktekin, Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği görevine getirildi.

¥ Mahmut Akbaş, 15 Nisan 2009 yılında Akdeniz Üniversitesi İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanı olarak görev yapmakta iken Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı emrinde Destek Hizmetler Daire Başkanı olarak atandı.
¥ Ufuk Okan, 1996 yılında Akdeniz Üniversitesinde Öğretim Görevlisi oldu. 1998 -2008 yıllarında ise Akdeniz Üniversitesinde Genel Sekreter Yardımcılığı görevinde bulundu. Akaydın tarafından, Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı görevine getirildi.
¥ Cemal Öcal, Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu olan Öcal, Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı görevine getirildi.
¥ Fikret Acar, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Acar, Sağlık İşleri Şube Müdürü ve aynı zamanda Sağlık İşleri Daire Başkanlığı görevine getirildi.
¥ Adem Akyürek, üniversitede Sağlık ve Spor Başkanı idi, belediyede Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı oldu.
¥ Yahya Barış, Akdeniz Üniversitesi koruma güvenlik personeli idi, belediyede Koruma ve Güvenlik Şube Müdürü oldu.
¥ Rıza Uysal, Akaydın'ın hemşehrisi. Belediyede Özel Kalem Müdürlüğü emrinde şube müdürü oldu.
¥ Sebehat Çirk, üniversitede kontrol amirliğinde görevli idi, belediyede Özel Kalem Müdürlüğü emrinde şube müdürü oldu.
¥ İncimer Dalgıç, üniversitede Basın ve Halkla İlişkiler Bölümü'ndeydi. Belediyede Evlendirme Müdürü oldu.
¥ Şerafettin Sayar, Akdeniz Üniversitesi Sosyal Hizmetler Şube Müdürü idi, belediyede Sosyal Yardımlar Şube Müdürü oldu.
¥ Mediha İlknur Aygün, üniversitede Tahakkuk Şube Müdürü idi, belediyede Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı emrinde şube müdürü olarak görevlendirildi.
¥ Sevtap Comart, Akdeniz Üniversitesi Yüksekokulu Sekreteri idi, belediyede Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı emrinde şube müdürü oldu.
¥ Göksel Kumsal, eski AKSAV Başkanı idi, Akaydın'ın danışmanı oldu.
¥ Fahrettin Köken, geçmiş dönemlerde CHP Meclis Üyesi idi. Belediye Başkanı Akaydın'ın danışmanı oldu.
¥ Akgün Keskin, Akdeniz Üniversitesi Basın Halkla İlişkiler Müdürü'ydü. Belediye Başkanı Akaydın'ın danışmanı oldu.
¥ Engin Murat Özdemir, SHP eski İl Başkanı idi, Akaydın'ın danışmanı oldu.
¥ Nejdet Gürdoğan Arslan, Antalya Endüstri Meslek Lisesi Müdürü idi. Soruşturma sonrası görevinden ayrıldı. Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Asmek Koordinatörlüğü görevine getirildi.

Bu haber toplam 611 defa okunmuştur.  

 Yorum Ekle

  Arkadaşına Gönder

 Yazdır

 
 
 YORUMLAR - Toplam 0 Yorum Yapılmıştır.
 Henuz Yorum Yapılmamış!
 
 
  YURT ve DÜNYA, Kategorisinin Son Haberleri

Filistinli tutsak, açlık grevinde !

IŞİD lideri için şok iddia

Demirtaş'ta AB'ci çıktı!

İsrail'i terörist ülke ilan ettiler!

Göğebakan hayatını kaybetti

Arınç'tan kahkaha eleştirilerine yanıt

Siyonist İsrail ateşkesi kabul etti

Bayram tatilinin kaza bilançosu ağır

Demirtaş'tan Rizelilere Mesaj

Tutuklanan polisler...


 
 
 
 

 » RÖPORTAJ

 

 » PANODAKİ

 

 » ANKET

OVİT TÜNELİ SİZCE NEKADAR ÖNEMLİ?

 ÇOK BÜYÜK ÖNEMİ VAR

 ÇOKTAN BAŞLANMASI GEREKİRDİ

 ARTIK BAŞLANSA

 YAPILACAĞA BENZEMİYOR

   Katılım : 3616 Oy

 

 » ÇOK OKUNANLAR

8 milyonluk servet

B 17 vitamini hangi gıdalarda vardır?

İki gencin beyin ölümü gerçekleşti

BOP eşbaşkanı, Erbakan'ın yolunda gideme

Tarlada uyumaya bırakılan bebeğin...

Beşiktaş sahasında farklı kazandı

Rize Valisi Çakır Hollanda'da

AK Parti'de isyan bayrağı açıldı

Çakır dan Fındıklı da inceleme

Hakan Çillioğlu`na şok
 

 » HAVA DURUMU

    

 

 » İSTATİSTİK

 Aktif Ziyaretçi

720

 Bugün Gelen

62703

 

  Ana Sayfam Yap  |  Sık Kullanılanlara Ekle  |  E-Posta  |  Arsiv

  Copyright 2007 Her Hakkı Saklıdır.
  Rize Kaçkar Televizyonu - KackarTv.com.tr
  Fikir ve Tasarım Rize Dizayn'a Aittir

     Kaçkartv Site Sorumlusu, Dilek ONAY'a Ulaşmak için;   
dilekonay@kackartv.com.tr