ANA SAYFA       Künye     Yayın Akışı     Reklam     Konuk Defteri     İletişim       Frekans:12130 - S/R 27500 - Fec:5/6 - Polarizasyon: Vertical (DİKEY) 

 
 
    YURT ve DÜNYA
    BÖLGEDEN
    SPOR
    EKONOMİ ve SAĞLIK
    EĞİTİM ve BİLİM
    İLGİNÇ VİDEOLAR
    MEDYA
    İSLAM
    RÖPORTAJLAR

 » GAZETE MANŞETLERİ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  İŞTE AK PARTİ İSTANBUL ADAYLARI.. | Rize Kaçkar Televizyonu
İŞTE AK PARTİ İSTANBUL ADAYLARI..
AK Parti, 29 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde aday olacak isimleri yavaş yavaş belirlemeye başladı.
 
12:08 02 Aralık 2008, Salı

İŞTE AK PARTİ İSTANBUL ADAYLARI..

.
AK Parti, 29 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde aday olacak isimleri yavaş yavaş belirlemeye başladı.


İstanbul’da Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı’nda Kadir Topbaş ismi kesinleşti. Başbakan Tayyip Erdoğan’a yakın kaynaklardan edinilen bilgilere göre, İstanbul ilçelerinde de seçimi kazanma şansı yüksek olan yerlerde kimlerin aday olacağına şimdiden karar verildi. Sadece CHP’nin güçlü olduğu Beşiktaş, Kadıköy, Avcılar ve Bakırköy’de ve DSP’ye transfer olan Mustafa Sarıgül’ün aday olacağı Şişli’de kimlerin aday olacağına henüz karar verilemedi. Başbakan Erdoğan’ın bire bir ilgilendiği İstanbul ilçelerinde sürpriz değişiklikler var. İşte, yola devam edilecek, değiştirilecek ve yeni ilçelerden aday olacak isimlerin listesi…

 

 

Yola devam kararı verilenler:

 

 

Adalar: Coşkun Özden


Bağcılar: Lokman Çağırıcı


Bahçelievler: Osman Develioğlu


Beyoğlu: Ahmet Misbah Demircan


Çatalca:İsmail İp


Esenyurt: Necmi Kadıoğlu


Gaziosmanpaşa:Erhan Erol


Güngören: Şakir Kahraman


Kağıthane: Fazlı Kılıç


Küçükçekmece: Aziz Yeniay


Sarıyer: Yusuf Tülün


Silivri: Hüseyin Turan


Şile: Can Tabakoğlu


Ümraniye: Hasan Can


Zeytinburnu: Murat Aydın

 

 

Kesin değişecekler:

 

 

Maltepe: Mevcut belediye başkanı Fikri Köse ile yola devam etmemem kararı alındı. Köse’nin yerine AK Parti eski gençlik kolları başkanı ve aynı zamanda Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın da danışmanı olan Tuncay Karartı’nın aday olması bekleniyor.


Esenler: Mevcut Mehmet Öcalan kesinlikle aday yapılmayacak. Ancak yeni isim üzerinde Başbakan Erdoğan henüz karar vermedi.


Bayrampaşa: Mevcut Belediye Başkanı Hüseyin Bürge’nin yerine Atilla Aydıner aday gösterilecek. Aydıner Başbakan Erdoğan’a çok yakın bir isim.


Eyüp: Ahmet Genç 2004 yılında da büyük sıkıntılarla aday olmuştu. Bu dönem kesinlikle AK Parti aday göstermeyecek. Erdoğan, Osman Köksal ve Deniz Köken arasında kararsız. Ancak,


İdris Naim Şahin’in yardımcısı olan Osman Köksal Eyüp adayı olma konusunda daha şanslı görünüyor.


Pendik: 2004 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı olan Erol Kaya bu dönem Pendik’ten aday gösterilmeyecek. Eğer bir aksilik olmaz ise Kaya memleketi olan Sakarya’dan aday gösterilecek.


Sultanbeyli: Alaattin Ersoy kesinlikle aday gösterilmeyecek. Ancak Ersoy’un yerine geçecek isim konusunda henüz karar verilmedi.

 

 

Belirsizliğini koruyanlar:

 

 

Beylikdüzü: Mevcut aday Vehbi Orakçı’nın şansı yüksek. Ancak Yakuplu ve Gürpınar ilçeleri ile birleşen Beylikdüzü’nde İstanbul Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu’na yakınlığı ile bilinen Büyükçekmece AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Uzun’nun da şansı var görünüyor.


Beykoz: Mevcut belediye başkanı Muharrem Ergül’ün koltuğu sallantıda. Yapılan temayül yoklamalarında olumsuz sonuç veren Ergül’ün yerine Yücel Çelikbilek ve Osman Şimşek’in adı geçiyor.


Üsküdar: Başbakan Tayyip Erdoğan’ın da ikamet ettiği Üsküdar’da bir sürpriz yaşanabilir. Çakır’ın çalışmalarını yakından izleyen Erdoğan, yerine daha güçlü bir isim bulması durumunda adayının değiştirecek. Ancak Erdoğan’ın bu fikri henüz sabit değil.


Tuzla: CHP adayı Cemil Ekşi’nin gücü AK Parti’nin mevcut belediye başkanı Mehmet Demirci’nin şansını zorluyor. Tuzla’yı CHP’ye kaptırmak istemeyen Erdoğan, Demirci’nin yerine daha güçlü bir aday arayışında.


Kartal: Mevcut başkan Arif Dağlar’ın değişme ihtimali az. Ancak ezelden beri Kartal’a başkanlık düşünen AK Parti İstanbul’un ağır toplarından Hüsamettin Koçak Başbakan Erdoğan’dan vize bekliyor. Koçak, “Kartal olursa iyi olur” diyor ama Pendik için de, “Hiç yoktan iyidir” diyerek göz kırpıyor.

 

 

Yeni ilçelerde kimler aday olacak?

 

 

Arnavutköy: Çiçeği burnunda yeni ilçe imar planları açısından çok önemli. Üstelik de 3. köprünün geçiş güzergahı olarak en önemli noktalardan biri Arnavutköy. Bu ilçeye düşünülen isim ise oldukça ilginç. KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım.


Ataşehir: Kadıköy’den koparılan Ataşehir’de AK Parti’nin şansı CHP’ye göre fazla. Kesin olmamakla beraber Başbakan Erdoğan’ın düşündüğü isim Mimar Ömer Abamoz.


Başakşehir: İstanbul’un en eski ve tarihi iki ilçesi olan Fatih ve Eminönü’nün birleşmesinden dolayı oluşan krize formül sonunda bulundu. Hayati Yazıcı’nın kankası, Başbakan Erdoğan’ın eski avukatı ve yakın dostu Eminönü Belediye Başkanı Nevzat Er Fatih İlçesi adaylığını garantiledi bile. Belediye Başkanı Mustafa Demir’in ise yeni ilçe Başakşehir’e kaydırmak icap etti.


Fatih: Eminönü Belediye Başkanı Nevzat Er.


Çekmeköy: Kıran kırana bir yarış devam ediyor ancak eski Ümraniye İlçe Başkanı Başbakan Erdoğan’ın hemşehrisi Ahmet Poyraz’ın şansı diğerlerinden çok fazla.


Sancaktepe: Yenidoğan belediye başkanı Mahmut Vanlıoğlu adaylığı garantiledi.


Sultangazi: “CHP çarşafa mı giriyor?” polemiğinin başlamasına neden olan yeni ilçe, AK Parti’nin de en gözde ilçeleri arasında. En fazla aday adayının yarıştığı ilçede en güçlü aday AK Parti kurucu ilçe başkanı Yavuz Subaşı. CHP’nin adayı Ercan Karabayır’a karşı yarışacak olan Subaşı’na Başbakan Erdoğan adaylığı konusunda işaret verdi bile.

 

 

Ve CHP’ye karşı yarışacak isimler…

 

 

Avcılar: CHP Mustafa Değirmenci ile devam etme kararı aldı. Avcılar’ı CHP’den almak isteyen AK Parti ise çok sürpriz bir isimle sahaya çıkmaya hazırlanıyor. Kamuoyu yoklamalarında da adı geçen isim oldukça ilginç. CHP’li başkan Değirmenci gibi Firüzköy’lü olan CHP’li Orhan Duran’a teklif götüren AK Parti’li yöneticiler, hem Bektaşi olan hem de göçmen olan Duran’la şanslarının yüksek olduğunu düşünüyor. Avcılar’da adayın kim olacağı konusunda bir karar veremeyen AK Parti’nin Duran’ın vereceği karara göre hareket etmesi bekleniyor.

 

 

Bakırköy: Eski ANAP’lı Belediye Başkanı Ahmet Bahadırlı ile kazanma olasılığı yüksek CHP adayı Ateş Ünal Erzen’e karşı yarışmak isteyen AK Parti için en sıkıntılı ilçelerin başında geliyor Bakırköy. Bahadırlı’nın yanı sıra medyatik bir aday için de arayışa giren AK Parti’nin Bakırköy adayı da netleşmedi.

 

 

Kadıköy: CHP’li Selami Öztürk’ten Kadıköy’ü almak zor. Kadıköy seçmeninin gözünü dolduracak bir aday adayışına giren AK Parti’nin düşündüğü isim eski ANAP’lı Talat Yılmaz. Yılmaz’a teklif götürüldü ancak o, AK Parti’nin şansının daha yüksek olduğu Ataşehir’i istiyor. Kadıköy konusunda ikna edilmeye çalışılan Talat Yılmaz’ın teklifi kabul etmemesi durumunda medyatik bir adayla sahaya çıkmaya hazırlanıyor.


Beşiktaş: CHP’nin kalesi olan Beşiktaş’ta karar verilmiş bir isim yok.


Şişli: AK Parti, geçtiğimiz hafta sonu yeniden DSP’ye geçen Mustafa Sarıgül’ün karşısına çıkaracak adayı henüz bulamadı. Yine medyatik bir isimle şansını denemek isteyen AK Parti’nin CHP adayının kim olacağına bakarak adayını belirleyeceği belirtiliyor

 

istanbul adaylarıyla ilgili bir değerlendirmeyide haber 7 yazarlarından Hüseyin Yayman yaptı.;

Başbakan Erdoğan’ın Kızılcahamam toplantısında yerel seçim startı vermesi ve 5 Aralık’ta Büyükşehir adaylarını açıklayacağını söylemesi siyasi tansiyonu bir anda yükseltti. Siyasi kulislerde bu kadar çabuk beklenmeyen bu karar birçok kaygıyı da beraberinde getirdi. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak AK Parti’den istifa etti.

İstanbul 2009 seçimlerinin önemli merkezlerinden biri. İstanbul’da AK Parti ile CHP arasında Kadıköy, Şişli, Bakırköy, Beşiktaş gibi ilçelerde ciddi bir rekabet yaşanırken asıl mücadele AK Parti içinde yaşanıyor. AK Parti’den adaylık için adı konmamış ve kamuoyuna yansımayan büyük bir çekişme yaşanıyor.

Adaylar bir yandan teşkilatları ikna turları düzenlerken diğer yandan ilçelerindeki kanaat önderlerini yakın markaja almış durumdalar. Bu rutin süreç devam ederken adayların Erdoğan’ın dikkatini bir şekilde çekmeleri ve adaylıklarını kesinleştirmeleri gerekiyor. 

2009 Yerel seçimleri tarihe AK Parti için aday adaylığı yarışının en zayıf geçtiği seçimlerden biri olarak geçecek. Seçimlere çok az süre kalmışken adaylar henüz ortaya çıkamıyorlar. Kulislerde birçok ismin web sayfalarını dahi hazırladıkları belirtilirken adaylıklarını açıklama noktasında aynı cesareti gösteremedikleri ileri sürülüyor. Bu tablonun ortaya çıkmasında yarışın sonucunun adaylar arasındaki rekabetten çok genel merkezin kararına bağlı olmasının büyük tesiri var. Bu seçimlerde milletvekilliği seçimlerinden sonra yerel seçimlerde de genel merkezlerinin tek belirleyici olduğu bir seçim yaşanacak. Bu manzaranın demokrasinin işlemesi ve tabana yayılması bakımından oldukça mahzurlu olduğunu ifade edelim.

İstanbul Büyükşehir adaylığında Kadir Topbaş’ın ipi göğüslemeye yakın olduğunu daha önceki yazılarımızda ifade etmiştik. İlçelerde ise durum biraz daha karışık. Bir tarafta kesin kalacak denen başkanlar diğer tarafta ise gitme ihtimali yüksek olanlar yorumları yapılıyor. Bir diğer yandan ise yeni kurulan 8 ilçede durumlar oldukça karışık. Tüm bunların yanında yeni yüzlerin adaylık beklentisi var.

Sürekli ifade ettiğimiz gibi AK Parti’de tek seçicinin Erdoğan olduğunu belirtelim. Herkesin bir hesabı var ama Erdoğan’ın tavrı nihai neticeyi verecek. Kızılcahamam toplantısında da görüldüğü üzere Erdoğan açık ve net bir biçimde “hiç kimsenin yeri garanti değil ve hiç kimse partinin üzerinde olamaz” mesajını verdi. Erdoğan olabildiğince yalın bir biçimde “son sözü ben söylerim” dedi ve tabiri caizse herkese gözdağı verdi. Bu bağlamda adaylık yarışı büyük ölçüde anlamını yitirdi ve tüm gözler Başbakan’a çevrildi.

1. Küçükçekmece: AK Parti’nin en rahat olduğu ilçelerin başında geliyor ve Aziz Yeniay’ın yeri garanti gibi. Kulislerde bir ara ismi Büyükşehir için de geçse de Yeniay bunu doğrulamadı ve Küçükçekmece’de yapmak istediği projeler olduğunu ifade etti.

2. Beyoğlu: İstanbul kulislerinde yeri garanti gibi görünen ilçelerden biri de Beyoğlu. AK Parti burada Ahmet Misbah Demircan’la yola devam diyor.

3. Zeytinburnu: Devam etme ihtimali kuvvetli olan başkanlardan bir diğeri Murat Aydın olarak gösteriliyor. Burada başarılı hizmetler ortaya koyan Aydın’ın yeri sağlam gibi.

4. Ümraniye: Kulislerde sorunsuz olarak gösterilen ilçelerden biri Ümraniye ve genel kanaat Hasan Can’ın bir dönem daha devam edeceği. Ama siyasette 24 saat çok uzun bir süre her an her şey olabilir.

5. Bayrampaşa: İstanbul seçimlerinin en ilginç yarışlarından biri bu ilçede yaşanacak. Bir yanda başarılı bir belediye ve başarılı bir başkan diğer yandan değişim ve yenilik ihtiyacı. Erdoğan bu zor tercihe yakın zamanda son noktayı koyacak. Hüseyin Bürge’nin tamam mı, devam mı kararını Tayyip Bey verecek. Eski ilçe başkanı Atilla Aydıner ve Belediye Meclis üyesi Mehmet Çakır’ın ismi kulislerde adaylık için geçiyor. Bu isimlerin yanında 2004’te aday adayı olan Yıldız Seferinoğlu’nun isminin de zikredildiğini belirtelim.

6. Pendik: Pendik’te de Bayrampaşa benzeri bir durum var ve mevcut başkan Erol Kaya’yla ilgili son kararı Erdoğan verecek. Başbakan’ın daha önce üç dönem görev yapan başkanların değiştirileceğini söylemesi Pendik, Bayrampaşa ve Eyüp’ün durumunu belirsiz hale getiriyor.

Pendik, İstanbul’da en çok aday adayının çıktığı ilçelerden biri ve adaylara arasında büyük bir rekabet yaşanıyor. Başkan yardımcıları Rüstem Kabil, Nurettin Beşinci, Diş hekimi Bülent Kula, İşadamı Ahmet Cin, İşadamı İbrahim Ciminli’nin isimleri siyasi kulislerde adaylık için geçenlerden sadece bazıları. İsmail Haskul’unda bölgede sevilen biri olarak SP’den aday olacağı öne sürülüyor.

7. Eyüp: Ahmet Genç’in durumu da henüz belirsizliğini koruyor. Burada da nihai kararı Başbakan verecek. Eyüp için ismi konuşulanlar arasında Eski ilçe Başkanı Mehmet Er, MÜSİAD’dan Nurettin Nebati ve İl Yönetim kurulu üyesi Selim Bilmen’nin  adları geçiyor.  Geçen seçimde adı açıklandıktan sonra geri çekilen Deniz Köken ise iddialı isimlerden.

8. Fatih: İstanbul’un en ilginç seçimlerinden biri bu ilçede yaşanacak. Eminönü ve Fatih ilçelerinin birleşmesinden sonra bu ilçede kıran kırana bir yarış yaşanıyor. Bir yandan genel merkezde güçlü bir lobiye sahip olan Nevzat Er, diğer yanda Fatih’te başarılı hizmetleriyle dikkat çeken Mustafa Demir yarışacak. Bazı yorumcular Demir’i bazıları ise Er’i favori gösterirken kulislerde Demir’in bir adım önde olduğunu ifade ediliyor.

Bu iki başkan yanında Barış Boyacı, Nurettin Ertemel, Hasan Suver ve Selman Okumuş isimlerinin de tedavülde dolaştığını belirtelim.

9. Üsküdar: AK Parti için simgesel önemi olan ilçelerden biri olan Üsküdar’da işler göründüğünden daha karmaşık bir halde. Tayyip Beyin evinin bu semtte olması ilçeyi önemli hale getiriyor. Üsküdar’ın kaybedilmesi il yönetimi için ciddi bir sorun oluşturabilir. Mevcut başkan Mehmet Çakır’ın teşkilatlarla yaşadığı sorunlar adaylığını zora sokarken burada da son sözü Tayyip Bey söyleyecek. SP adayı Yılmaz Bayat’ın burada sevilen ve beğenilen bir isim olması AK Parti’nin işini zorlaştırıyor.

Üsküdar’da ismi konuşulan adaylar arasında Sakarya Üniversitesi Öğretim üyesi Mahmut Karaman, Ekrem Baki ve İsmet Uçma isimleri geçerken bazı yorumcular özellikle bölgede sevilen bir isim olan inşaat mühendisi Mustafa Kara’ya dikkati çekiyorlar. İşadamı olan Kara’nın parti içinde güçlü bir lobisi olduğu halk arasında yaygın biçimde konuşuluyor.

10. Maltepe: Mevcut başkan Fikri Köse’nin durumu kimi yorumcular tarafından kalacaklar arasında yer alırken, kimi yorumcular tarafındansa gitmesi muhtemel isimler arasında geçiyor. Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın Danışmanı Tuncay Karartı Maltepe belediye başkanlığı için istifasını veren bürokratlar arasında. Kulislerde Maltepe’de zor bir mücadele geçeceği öne sürülüyor. Bazı mahfillerde Ali Kaya ve Abdullah İmamoğlu’nun da ismi de zikrediliyor.

11. Beykoz: İstanbul kulislerinde mevcut başkan Muharrem Ergül’ün adı gitmesi muhtemel isimler arasında sayılırken henüz ortada netleşmiş bir durum yok. Son dönemlerde ismi sık sık gündeme gelen Beykoz Belediyesinde son kararı Başbakan verecek.

12. Esenler: İlçede sevilen isim mevcut belediye başkanı Mehmet Öcalan yeniden adayken bu arada eski ilçe başkanı Yavuz Selim Tuncer’in ismi de en ciddi adaylar arasında geçiyor. Vatandaşlar Esenler’in İstanbul’un tartışmalı ve çetin adaylık sürecinin geçeceği yerlerden biri olduğunu dile getiriyorlar. Kulislerde Ayhan Bölükbaşı’nın da ismi geçiyor ama son karar henüz belli değil.

13. Adalar: AK Parti’li mevcut belediye başkanı Coşkun Özden yeniden adayken, adaylığını açıklayan bir diğer isim de Makine yüksek mühendisi Mahmut Çelik. Çelik’in kurucu ilçe başkanlığı yanında teşkilatlarda önemli görevler üstlenmesi ve başarılı bir isim olması onu aday yapacak mı bilinmez ama bu ilçede CHP’nin göstereceği aday AK Parti’nin işini zora sokabilir.

14. Sarıyer: Siyasi kulislerde AK Parti’li mevcut belediye başkanı Yusuf Tülün’ün yeniden aday olacağı öne sürülürken henüz ortada netleşmiş bir durumun olmadığını da belirtelim.  İl yönetim kurulu üyesi Ayşegül Topal’ın da ismi burası için geçerken CHP’nin buradan göstereceği güçlü bir aday AK Parti’yi tek alternatif olmaktan çıkarabilir.

15. Bahçelievler: Mevcut başkan Osman Develioğlu yeniden adayken bu defa işinin oldukça zor olduğunu yeri gelmişken belirtelim. CHP adayı Saffet Bulut karşısında AK Parti bu defa kolay bir seçim kazanamayabilir.

16. Kartal: Mevcut başkan Arif Dağlar yeniden adayken karşısına rakip olarak Evyap yöneticilerinden Bekir Kılıç’ın geçme ihtimali yüksek görünüyor. Bu arada CHP’nin Kartal Belediye Başkanlığı için eski Adalet Bakanı Mehmet Moğultay’ın isminin de geçtiğini belirtelim  

17. Bağcılar: İstanbul’da adaylık tansiyonunun en düşük olduğu yerlerden biri olan Bağcılar’da mevcut belediye başkanı Lokman Çağırıcı yeniden aday ve henüz karşısına rakip olarak çıkmış birisi yok.

18. Avcılar: Mevcut belediye başkanı CHP’de olan bu ilçede AK Parti’nin seçimi kazanması sürpriz olmayacak gibi görünüyor. Yapılan araştırmalarda AK Parti ile CHP’nin başa baş bir durumda oldukları öne sürülüyor. Avcılar için şimdilik Tahsin Sipahioğlu ismi kulislerde dolaşırken daha başka adaylarında çıkabileceği ileri sürülüyor.

19. Büyükçekmece: AK Parti’nin bu seçimlerde en ümitsiz olduğu ilçelerden birisi. Burada mevcut başkan Hasan Akgün seçimlerin favorisi. AK Parti’nin adayları arasında ise eski il teşkilat başkan yardımcısı ve ilçe başkanı İlker Gürbüz’ün adı geçiyor. AK Parti için zor ama imkansız olmayan bir yarış olacak. 

20. Sancaktepe: İstanbul’un yeni ilçelerinden biri olan Sancaktepe’de gerçekten görülmeye değer bir seçim yarışı yaşanıyor. Bir yandan Samandıra’da başarılı hizmetler yapan Yusuf Büyük diğer yandan diğer adaylar buradaki yarışı ilginç hale getiriyor. Henüz tam olarak netleşmese de İstanbul kulislerinde Maltepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Turan Pir, Kartal Belediyesi’nden Ünsal Kıraç ve 1999 seçimlerinde FP adayı olan Aydın Bozkuş’un isimleri de tedavülde dolaşıyor.

21. Başakşehir: Yeni ilçelerden olan Başakşehir, birçok ismin adaylık için aklından geçirdiği yerlerden biri. Başta Kiptaş Genel Müdürü İsmet Yıldırım ve Spor AŞ Genel Müdürü Göksel Gümüşdağ'ın adı Başakşehir Belediye Başkanlığı için geçiyor. Başakşehir’e AK Parti çok sürpriz bir simi de getirebilir. Bu ismi ilerleyen günlerde netleştirip yazacağız.

 


Hüseyin Yayman - Haber 7
huseyinyayman@gmail.com


 

Bu haber toplam 12112 defa okunmuştur.  

 Yorum Ekle

  Arkadaşına Gönder

 Yazdır

 
 
 YORUMLAR - Toplam 17 Yorum Yapılmıştır.
  esra nalbant

21:27 22 Temmuz 2010, Perşembe  

  herkese selam yorumlar çok farklı tabikii farklı görüşler var ataşehir belediye başkanı olarak gerçekten gönülden istediğimiz ve tam halk adamı olan fatih sinan yılmaz bey ah bir gelse onun projeleri ve topluma yakınlığı önemli kendisinin ne kadar çalışkan olduğunu herkes biliyor bizlerde fatih sinan yılmaz başkanımızı görmek istiyoruz bu iş nasip işi inşaallah olur fatih bey

  atilla cebeci

6:41: 11 Ocak 2009, Pazar  

  evet gerçekten maltepemize işi bilen gecesini gündüzünü maltepesine harcıyabilecek genç dinamik başkan adayı ALİ KAYA gibi adil insanlara ihtiyaçı var

  ali naim ünlü

11:45 08 Ocak 2009, Perşembe  

  EYÜP KELEŞ BAŞKAN LIK İÇİN DEĞİL AMA İL VEYA İLÇE MECLİS İÇİN İŞ YAPACAK VE BULUNDUĞU BÖLGEYİ ÇOK İYİ TEMSİL EDECEĞİNE İNAN DIĞIM HİZMET ADAMI..

  BURHANETTİN ELMACI

12:28 08 Ocak 2009, Perşembe  

  istanbulun en gözde semti ve genç ilçesi ataşehirde fatih sinan yılmaz başkanın yeri başka o adamların kralı dostu çok dostu çok olan adamın arkasından konuşan da ister istemez çok olabilir ama fatih sinan yılmaz sadece çalışıp insanlara ekmek kapısı olmaya çalışan güzel bir abi beyefendi istanbul beyefendisi ve ekmeğini paylaşan ak partinin çok önemli yerlerine gelecek kadar başarılı bir kişi hadi hayırlısı

  muhittin Sönmez

6:46: 07 Ocak 2009, Çarşamba  

  Beykoz da son beş yıl da Muharrem beyin performansı belediyeciliği beğenilmedi. Ne halk nezdinde ne de Ak parti merkezde Rağbet görmedi.Geçen yapılan temayülde HAnifi dilmaç 1. Ali bilir 2. Osman Şimşek 3. olmuş deniliyor. Oysa Bir önce ki halk temayülü ve muharrem beyin bir önce ki döneminde yapılan temayüllerde osman şimşek Açık ara birinci geldi. Bu tablo Ak parti kurmaylarının da dikkatinden kaçmayacağını umarım. İlçe temayülünde yönlendirme olduğu aşikar. Başarısız bir dönem geçiren muharrem ergül beyin ekibinin 2. Aktörü Ali Bilir beyin 2. gelmesi Komedi değil de ne dir. MAdem ki sayın Ergül değişecek Yerine Ekibinin bir parçası olan Ali bilir nasıl sıralamaya giriyor. Ülkemiz ve Beykoz ne kaybetti ise hemşecilikten kaybetti temennim böyle bir vukuu nun bulmaması.

  özdemir aksoy

12:43 31 Aralık 2008, Pazar  

  akpnin bakırköyde chp yi kaybettireceği aday kesin doc.dr ahmet çetinsaya olmalıdır başka bir adayın şansı yok bence

  Ahmet topal

8:56: 26 Aralık 2008, Cuma  

  Akparti güclü ismi eski Belediye Baskani sayin Osman Simsek 1siradan aday gösterize kazanir Beykoza güclü Bir baskana itiyaci var yoksa Akparti Beykozu CHP Alir biz Beykoz halki olarak sayin Osman Simsek Baskan olarak aramizda Görmek istiyoruz

  selim atesoglu

8:19: 26 Aralık 2008, Cuma  

  Sayin eski Cavusbasi Baskana Osman Simsek tebrik ediyorum adayligna geriye dönüp bakarsak Cavusbasina cok büyük hizmet yapmis yolar hep toprakti sayin baskan hertarafa Asfalt döktü bu kisa dönemde sayin baskan cok calisti ve Beykoz halki cok büyük projelere ve büyük calismalar görecek kisaca calisan bir Baskan hersaman sevilir cok insan tanik olmus baskanin yapdigi Cavusbasindaki Projelerden ben ve cevrem Sayin Baskan Osman Simsek Beykozda Baskan olarak görmek istiyoruz Akparti sayin Osman Simsek Yerelsecim Beykoz da aday olarak gösterise kazanir.selamar Atesoglu

  Begumnur

12:11 23 Aralık 2008, Salı  

  sayın Başbakan Parti kuruluş çalışmaları ve kuruş süreci tamamlıktan sonrada Ak paritini diger partiler gibi tek merkezden ve tek adamla yönetilmeyeceği ortak akılla kollektif bir yönetim anlayışı ile birlikte ortak kararların alınacağını söylüyordu.yapılan bir ev toplantısında buna şahsen şahidim.Ozaman Sayın Başbakana düşen aday belirleme sürecinde halk ve teşkilat temayüllerini dikkate alarak adayları belirlemelidir.Bu nedenlede Beykoz İlçesinde geçen seçimde Teşkilat temayülünde ön sırada olmasına rağmen Hüseyin Besli gibi Varlığı ve yokluğu belli olmayan silik bir milletvekilinin ayak oyunlarıyla Muharrem Ergül aday yapılmıştı.Umarım bu sefer Osman Şimşek aday yapılarak Beykozu Akpartinin alması sağlanır aksi halde hiç kimsenin beklemediği bir şekilde CHP kazanacaktır.

  serpil akçay

12:36 23 Aralık 2008, Pazar  

  Siyasi partilerin aday listelerinde gençleri görmek istiyoruz.Bıktık aynı yüzlerden isimlerden.. Yine AK Parti akıllı bir seçim stratejisi izleyerek adaylarını aylar öncesinden açıklamama kararı aldı. AK Parti bu kararıyla adayların yıpratılmamasını da hedefliyor. Öte Yan Bağcılar Belediyesi ilçe seçimlerinde AKPARTİde göz çarpan bir diğer unsur ise genç belediye meclis üyelerinin listelerde boy göstermesi. EYÜP KELEŞ AK PARTİ Bağcılar Belediyesi Meclis üyeleri Aday adaylarından en genç aday olarak göze çarpmakta.. Henüz 1982 doğumlu olan EYÜP KELEŞ AK PARTİ Bağcılar ilçesi Meclis Üyeleri Aday adayları arasında yer almakta. Bu haberin aynılarını tüm partilerden görmeyi ümid ediyorum

  KENAN EROĞLU

3:58: 22 Aralık 2008, Pazartesi  

  erhan erol bırakılırsa tekrar tüm akparti teşkişlatı olarak çalışmayacağız.ve elimizden kazanmaması için ne geliyorsa yapacağız. bizim partimize destek olmayan başkanlar istemiyoruz. akpartimizin çöküşünüde sebep olacaklar şimdiden iyi düşünsünler.her akpartrili veya pbaşka partiden tüm ilçemizdeki vataşlar erhan erolu istememekteler.bakın kaybedeceğimizi bile bile buna zemin hazırlayanlar hüsrana uğrayacaktır.inşaalah partimiz bu gerçeği görür. akparti sevdalısı kenan eroğlu

  mustafa sarı

3:08: 21 Aralık 2008, Pazar  

  yorumlarınız güzel ancak güncellemeye ihtiyacı olan bilgi eksiklikleri var.maltepede en ciddi aday sanki üsküdardan ital edilen abdullah yılmaz gibi görünüyorben maltepe adayı olarak burada çalışmış birini isterim ancak sanki üsküdarda hem yönetim hemde meclis üyeliği yapan bu arkadaş hazırlanmış ve servis ediliyor.

  meliha özgenç

7:04: 16 Aralık 2008, Salı  

  merhabalar bu yazıyı alıntı yaptıgınız arkadaş bence kafasına göre birşeyler yazmış yazmış çünki fatih için söylemiş olduğu şeyler tamamen yalnış barış boyacı başkanım fatihte başkan olarak anılmaya başlı bile lakin onun kesin aday olarak gözükmesinin yanı sıra mevcut iki başkanın isimleride zayıf ta olsa geçmektedir barış boyacı başkanımız yeni fatih belediye başkanıdır allahın izni keremiyle saygılar..

  samet Özbolat

1:16: 13 Aralık 2008, Cumartesi  

  ben ve yakınlarım Abdullah Bayram gıbı degerlı bı ınsan ve ısını hakkıyla yapan bı ınsan varken kartal beledıyesı ıcın baska adaya dusunemıyoruz sızlerdende gereklı oyları beklıyoruz

  kartal şenel

1:12: 13 Aralık 2008, Cumartesi  

  Kartal Belediye Baskalnlıgı ıcın Sayın Abdullah BAYRAM gıbı son derece deneyımlıbilgiliişin ehli varken baska bır aday aramak yanlıs olur...

  cemil ucak

6:48: 11 Aralık 2008, Perşembe  

  Beykoz İlçesi talihsiz bir seçim döneminden sonra Muharrem Ergül gibi çapsız birinin aday olamsı Akpartinin Beykozda tamamen kaybetmesi demektir.Osman ŞİMŞEK in aday yapılması halinde AKPARTİ kazanacağı gibi Beykoz ve Beykoz lunun da kazanacagının bilinmesi gerektiği kanaatindeyim.saygılarımla

  recep aksoylu

11:33 10 Aralık 2008, Çarşamba  

  Kadıköy lu s.öztürk ten kurtulmak istiyor. ama bu talat yılmaz la falan olmaz. taşehir de abubekir taşyürek göz ardı edilmemeli. bakırköy de yanlış. GOP ta erhan erol başarılıydı devamı da doğru. kartal da bekir kılıç ipi rahat göğüsler.
 
 
  YURT ve DÜNYA, Kategorisinin Son Haberleri

Tutuklanan polisler...

CHP’den İhsanoğlu'na tepki

İsrail'den Filistinli esirlere işkence

Liderler bayramda nerede olacak?

Gazze saldırısına ilginç protesto

116 kişiyi taşıyan Cezayir uçağı düştü

THY İsrail'e uçak seferlerini durdurdu

İsrail BM okuluna saldırdı

22 Polis Adliyeye Sevk Edildi

Gazzeliler için dünya genelinde yas


 
 
 
 

 » RÖPORTAJ

 

 » PANODAKİ

 

 » ANKET

OVİT TÜNELİ SİZCE NEKADAR ÖNEMLİ?

 ÇOK BÜYÜK ÖNEMİ VAR

 ÇOKTAN BAŞLANMASI GEREKİRDİ

 ARTIK BAŞLANSA

 YAPILACAĞA BENZEMİYOR

   Katılım : 3616 Oy

 

 » ÇOK OKUNANLAR

Rize`de İsrail Bayrağı Yaktılar

Tek-gıda işten maaş istifası

Turgut Özal'ı Ergenekon öldürdü

Genelev bitişiğine cami isyanı

Rize çok öfkeli

Cepten 2 gün bedava konuş

Doğan içeriden vuruldu!

Havaya Girmemek Lazım

Saadet Partisi'nden 'EVET' Bildirisi

8 milyonluk servet
 

 » HAVA DURUMU

    

 

 » İSTATİSTİK

 Aktif Ziyaretçi

484

 Bugün Gelen

14493

 

  Ana Sayfam Yap  |  Sık Kullanılanlara Ekle  |  E-Posta  |  Arsiv

  Copyright 2007 Her Hakkı Saklıdır.
  Rize Kaçkar Televizyonu - KackarTv.com.tr
  Fikir ve Tasarım Rize Dizayn'a Aittir

     Kaçkartv Site Sorumlusu, Dilek ONAY'a Ulaşmak için;   
dilekonay@kackartv.com.tr