Bugun...
Bizi izleyin:20 Kasım'a Kadar Bunların İflahını Keseceğiz

Tarih: 11-09-2017 10:24:31 + -


Trabzon Bakan Soylu 20 Kasım'a Kadar Bunların İflahını Keseceğiz


 20 Kasım'a Kadar Bunların İflahını Keseceğiz

Bakan Soylu 20 Kasım'a kadar bunların iflahını keseceğizİÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu, terörle mücadele çalışmalarına değinerek, 'Operasyonlarımız hiç ara vermeden devam edecek.

Bakan Soylu  20 Kasım'a kadar bunların iflahını keseceğiz

İÇİŞLERİ Bakanı  Süleyman Soylu, terörle mücadele çalışmalarına değinerek, 'Operasyonlarımız hiç ara vermeden devam edecek.  20 Kasım'a kadar, kış öncesinde bunların iflahını keseceğiz. Hiç merak etmeyin.  20 Kasım'dan sonra kışın 1 saniye bile durmak yok. Bütün evlatlarımız şu an da heyecan içerisindeler dedi.

Trabzon'da bulunan İçişleri Bakanı  Süleyman Soylu parti örgütünün 6'ıncı  Vakfıkebir Olağan İlçe Kongresi'ne katıldı. Buradaki kongrede bir konuşma yapan ve terörü bitireceklerini belirten İçişleri Bakanı Süleyman, terörü bitireceklerini anlatırken, Evlatlarımız her gün bunların tepesinde.  PKK'sı, KCK'sı, FETÖ'sü, DAEŞ'i, DHKPC'si, bizim çocuklarımız gece gündüz demeden bunlara nefes aldırmıyor. Dağdaki operasyonlardaki çocuklarımız, aslanlarımız bunları kovalarken, masa başındaki mühendis evlatlarımız da bu mücadele için yerli malı kendi üretimiz olan silah ve teknik ekipmanları üretiyor. Hiç düşündünüz mü neden  Türkiye düne kadar bir tane terör örgütüyle uğraşıyordu da şimdi 4 tanesiyle uğraşabilme kabiliyetine sahip. Allah'a şükürler olsun terörle de mücadele ediyoruz hem de aslanlar gibi mücadele ediyoruz? dedi.

AYDA,?2 BİN 600 SAAT HAVADAYIZ

Terör örgütüyle mücadelede etkin rol üstlenen silahlı insansız hava araçlarını (SİHA) eleştirilerine tepki gösteren ve yerli İHA'larla ayda 2 bin 600 saat havada olduklarını vurgulayan Bakan Soylu şöyle konuştu

'Mesele açıktır.  Türkiye ne zaman üretse karşısına dikiliyorlar, olay çıkarıyorlar. Şimdi son günlerde garip bir işbirliğini daha görüyoruz. Bizim yerli üretimiz insansız hava araçlarından rahatsızlar. Büyük bir feveran halindeler. Tabi talimat verdi  Kandil'deki ağabeyleri, 'ne yapın edin şu insansız hava araçlarını başımızdan çekin' diye. Hareket edemiyorlar. Evlerde baskı ortaya koyamıyorlar. Teker teker takip ediyoruz. İnsansız hava araçlarıyla ayda hava kaldığımız saat 20 saatti. Daha işin başındayız hem de yerli ve milli İHA'larımızla.  İsrail'den de almıyoruz.  Amerika'nın çürük Predator'lerini de almıyoruz. 2 bin 600 saat ayda havadayız ve daha da işin başındayız?

İHA'LARLA TERÖRİSTİN KOL SAATİ MARKASINI BİLE GÖÜRÜLÜYOR

İsim vermeden  CHP'li milletvekiline seslenerek eleştiriler yönelten ve eleştiri alan insansız hava araçlarıyla yapılan çalışmalarda teröristin kol saati markasının dahi belirlenebildiğini anlatan Bakan Soylu şöyle devam etti  İsrail'den aldığımız zaman sesinizi çıkarmıyorsunuz. Son 15 günde, 2 tane  Amerika'nın çürük Predator'ü düştü. Biri  Şanlıurfa, Biri  Adana'da düştü. Ey  CHP'nin  Kandil'e esir olmuş milletvekili; Konuşuyorsun değil mi Talimat aldığın ağabeylerinden,  Kandil'de ki iş ortaklarından korkuyorsun. Seni siyasete sokanlar sana böyle talimat verdi; ' Türkiye'de milli bir şey olmasın, üretilmesin, bu memleket ayakta kalmasın. Senin görevin budur? diye. Yazıklar olsun. Başka bir iddia ortaya koyuyorum. Hadi bakalım bununla ilgili bir şey söylesinler. Dünyada milli İHA'yı kritik şekilde üreten ve bunu en iyi kullanan 2 ülkeden birisi  Türkiye'dir. Buna dayanamıyorlar. Biz insansız hava araçlarımızda yaptığımız hiçbir operasyonda şehit de yaralı da vermedik. Bütün dertleri budur. Öyle kolay iş değil.  Jandarmave Emniyetin, Genel Kurmayın kendi izleme merkezi var. Bilesiniz söylüyorum; İHA ile teröristin kol saatinin hangi marka olduğunu bile görebilecek bir kabiliyete sahibiz. Bu ülkenin terörle mücadelesini 'İnsan hakları ihlali var' diye zan altında bırakmaya çalışmanın siyasetle hiçbir ilgisi yoktur. Güya piknik yapan insanları vurmuşuz. Ne pikniği, hangi piknik Hangi sivil vatandaştan bahsediyorsunuz. Polisimi şehit eden teröristlerle hangi sivil vatandaş oturup neyi konuşur Çok açık ve nettir; su testisi, su yolunda kırılır. Biz saf değiliz. Az önce de ben otururken bizimkiler 2 teröristi daha hakladılar. Kimin ne olduğunu çok iyi biliyoruz.

264 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Teröristlerin iflahını keseceklerini de ifade eden Bakan Soylu, uçaklar, İHA'lar sayesinde operasyonları kışmevsiminde de sürdürdüklerini, terör örgütün hareket kabiliyetini daralttıklarını, bunu sürdüreceklerini kaydederek şöyle dedi Sınırlarımızın da her birini tepeden İHA'larla kontrol edeceğiz. 24 saat kimseyi hareket ettirmeyeceğiz. Terör örgütünün sınırlarımızdan sızmasını engelleyebilecek bütün tedbirleri alacağız. Bu araçlarla toplam 264 terörist etkisiz hale geldi. 59 tanesi bizatihi SİHA ile ele geçirdik. 126 sığınak ele geçirildi. Bomba yapımında kullanılan madde, silahlar ve çok miktarda uyuşturucu yakalandı. Bu operasyonlarımız hiç ara vermeden devam edecek.  20 Kasım'a kadar, kış öncesinde bunların tepesinde bunların iflahını keseceğiz. Hiç merak etmeyin.  20 Kasım'dan sonra kışın 1 saniye bile durmak yok. Bütün evlatlarımız şuan da heyecan içerisindeler.  Kato Dağı, ne oldu  Kato Dağı'na Hani yüzlerce mağaranız vardı. Evlatlarımız şimdi orada ay- yıldızlı bayrağımızı dikmişler 'Burası bizim yerimizdir, burası bizim yuvamızdır' dediler.

KILIÇDAROĞLU'NUN KONVOYUNU TACİZ EDEN TERÖRİST İHA İLE KEŞFEDİLDİ

İçişleri Bakanı  Süleyman Soylu,  Kars'ta etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin  CHP Genel Başkanı  Kemal Kılıçdaroğlu'na  Artvin'de saldırı yapan terörist olduğunu anlatırken şöyle dedi Bunların derdi bu kayıplar değil. Madem senin derdin sivil can kayıplarıydı. Geçtiğimiz Ağustos ayında  ABD Predator'u sivil yerleşim yerine düştü ağzını açtın mı Tek kelime ettin mi Bize geldin mi yeri göğü inletiyorsun Ama Amerikan İHA'larına tek bir laf edemiyorsun. Sen nasıl ve kimin milletvekilisin  Diyarbakır Baro başkanıydın gitseydin  Diyarbakır'dan miletvekili olsaydın. Çünkü orada kimleri dolandırdığın ve kimlerin ocağına incir ağacı diktiğini tüm Diyarbakırlılar biliyor.  Kars'ta bizim evlatlar dün yine teröristleri hakladı. Tesadüf bu ya, onlardan biri  Kılıçdaroğlu'na  Artvin'de yol üzerinde taciz yapan teröristlerden birisi çıktı. Peki, bunlar nasıl keşfedildi. İnsansız hava araçlarıyla beraber. İte Cenabı Allah'ın tokadı. Bu da anlayın bari. ' Türkiye'de güvenlik yok' öyle mi Ölen şehitlerimize hakaret etmiyor musunuz

Tek liste olarak gidilen kongrede Enver İskenderoğlu  AK Parti  Vakfıkebir İlçe Başkanı oldu.

CENZEYE KATILDI

İçişleri Bakanı  Süleyman Soylu, daha sonra Akçabat ilçesine giderek Kara Kuvvetleri'nin eski Komutanı Trabzonlu Orgeneral  Salih Zeki Çolak'ın vefat eden annesi, 92 yaşındaki Sehure Çolak'ın  Akçaabat Yeni Camii'ndeki cenaze törenine katıldı. Bakan Soylu burada Orgeneral Çolak'a taziye dileğinde bulundu. Bakan Soylu ve Orgeneral Çolak'ın da omuz verdiği cenaze öğle namazı sonrası ilçede defnedildi.Kaynak: Trabzon-DHA

Editör: Dilek ONAY CANFACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Siyaset Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • 113 YILIN SIRRI
  113 YILIN SIRRI
 • Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
  Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
 • Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
  Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
 • Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
  Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
 • Çaykaralı Havva Usta
  Çaykaralı Havva Usta
 • Suriye'de iç savaş
  Suriye'de iç savaş
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • GÜNDEM PROGRAMI
  resim yok
 • Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
  Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
 • Asya'da Ali Adnan fırtınası
  Asya'da Ali Adnan fırtınası
 • 42. Arhavi Festivali - Off Road
  42. Arhavi Festivali - Off Road
 • Dev piton karıncalara yem oluyor .
  Dev piton karıncalara yem oluyor .
 • Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
  Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
VİDEO GALERİ
YUKARI