Bugun...
Bizi izleyin:185 Milyon Liralık 12 Tesisin Temeli Atıldı

Tarih: 05-06-2017 16:25:13 + -


Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun konuşması Genel detaylar Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "3 bin 600 metrelik Bolu Tüneli'ni yıllarca açamadılar, dediler ki 'acaba bunu patates deposu mu yapsak?


185 Milyon Liralık 12 Tesisin Temeli Atıldı

Orman ve Su İşleri Bakanı  Veysel Eroğlu'nun konuşmasıGenel detaylar Orman ve Su İşleri Bakanı  Veysel Eroğlu, "3 bin 600 metrelik  Bolu Tüneli'ni yıllarca açamadılar, dediler ki 'acaba bunu patates deposu mu yapsak?' Geldik, dağları deldik, Ferhat'ın Şirin'e ulaştığı gibi insanlarımız yollara kavuştu." dedi.

Bakan Eroğlu, Çoruh Parkı'nda düzenlenen 185 milyon liralık 12 tesisin temel atma töreninde yaptığı konuşmada,  Artvin gönüllüsü olduğunu belirterek, bu mübarek günde vatandaşlarla kucaklaşmanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti.

Ramazanın milletin birlik, beraberlik ve kardeşliğinin daha da pekişmesine vesile olması temennisinde bulunan Eroğlu, vatandaşlara  Artvin'i çok seven  Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan  Binali Yıldırım'ın selamlarını iletti.

Temeli atılacak tesislere ilişkin bilgi veren  Bakan Eroğlu,  Artvin'in çalışkan Valisi  Ömer Doğanay,  AK Parti  Milletvekili  İsrafil Kışla ve Belediye Başkanı  Mehmet Kocatepe ile çok güzel işlerin altına imza attıklarını anlattı.

Artvin'e,  İstanbul'daki gibi çok iyi bir içme suyu arıtma tesisi yapacaklarını ifade eden Eroğlu,  Yusufeli'nin yeni yerleşim yerindeki çalışmalara ilişkin de bilgi aktardı.

Eroğlu, yapılan tesislerin hayırlı olmasını dileyerek, bunların yeterli olmadığını heybelerinde 134 milyon liralık 21 müjdeyle geldiklerini vurguladı.

Daha önceki ziyaretlerinde verdiği müjdelerle birlikte yatırımların maliyetinin yaklaşık 1 milyar liraya ulaştığına dikkati çeken Eroğlu, "Sizler çok vefakar, devletine ve milletine bağlı yiğit insanlarsınız. Dolayısıyla diyorum ki  Artvin'e ne yapılsa azdır. Siz her şeyin en güzeline layıksınız. Hükümetimiz  Artvin'e 20 milyar liralık yatırım yaptı, bu yatırımlarda aslan payı Orman ve Su İşleri Bakanlığına ait." diye konuştu.

"42 tünel, 22 bin 963 metre"

Eroğlu,  Artvin'e 42 tünel inşa ettiklerini belirterek, şunları söyledi: 

"Bunlar yaklaşık 23 kilometre. 3 bin 600 metrelik  Bolu Tüneli'ni yıllarca açamadılar, dediler ki 'acaba bunu patates deposu mu yapsak?' Geldik, dağları deldik, Ferhat'ın Şirin'e ulaştığı gibi insanlarımız yollara kavuştu. 42 tünel, 22 bin 963 metre.  Bolu Tüneli'nin kaç katı? Ayrıca 32 köprü, viyadük inşa ettik. Burdaki Berta Köprüsü'nün orta ayağı 125 metre.  Türkiye'nin en yüksek ayağı olan bir köprü yaptık viyadük de. Buraya güzel şeyler yapıldı."

Cankurtaran'ın sis ve diğer unsurlar dolayısıyla zorlu bir geçit olduğunu anlatan Eroğlu, şu bilgileri verdi: 

"Allah'a şükürler olsun bugün  Hopa'dan gelirken  Cankurtaran Tüneli'nden geçerek, geldik 15, 20 dakikada. Onun yan yolları da yapılınca... Artık Artvin-Rize Havaalanı'nın Yüksek Planlama Kurulunda imzası açıldı. Bende  Yüksek Planlama Kurulu üyesi olarak gururla imzaladım. Artık  Artvin'e dünyanın her yerinden gelmek mümkün. İster doğudan, ister batıdan, ister kuzeyden, ister güneyden çok daha kolay olacak.  Artvin'e bunların hayırlı olmasını diliyorum.  Artvin'e ne gerekiyorsa yaptık, yapıyoruz ve yapacağız."

Konuşmaların ardından  Bakan Eroğlu, protokol üyeleriyle butona basarak, tesislerin temelini attı.

Kura çekimiyle üreticilere arılı kovan, gelir getirici fidan türleri dağıtıldı.

Ayrıca vatandaşlara 500 kara yemiş, 300'er  Trabzon hurması, incir ve elma, 200 defne ile bin fıstık çamı olmak üzere, 2 bin 600 fidan dağıtıldı.

Törenin ardından Eroğlu, aynı alanda yaklaşık 4 bin kişi ile iftar yaptı.

Bakan Eroğlu, Belediye Başkanı  Mehmet Kocatepe'yi, ardından da  AK Parti İl Başkanı  Erkan Balta'yı ziyaret etti.

Bakan Eroğlu 12 Tesisin Açılışını Yaptı

 

 

Bakan Eroğlu: Dere Islah Çalışması Hopa'yı Kurtardı (2)

 

Bakan Eroğlu, Artvin'de 12 Tesisin Açılışı Yaptı
Editör: Dilek ONAY CANEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Artvin Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • 113 YILIN SIRRI
  113 YILIN SIRRI
 • Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
  Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
 • Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
  Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
 • Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
  Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
 • Çaykaralı Havva Usta
  Çaykaralı Havva Usta
 • Suriye'de iç savaş
  Suriye'de iç savaş
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • GÜNDEM PROGRAMI
  resim yok
 • Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
  Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
 • Asya'da Ali Adnan fırtınası
  Asya'da Ali Adnan fırtınası
 • 42. Arhavi Festivali - Off Road
  42. Arhavi Festivali - Off Road
 • Dev piton karıncalara yem oluyor .
  Dev piton karıncalara yem oluyor .
 • Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
  Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
VİDEO GALERİ
YUKARI